امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116359
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۱۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، رضا ملک زاده در افتتاحیه سومین کنگره بین المللی پیشگیری از بیماری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، رضا ملک زاده در افتتاحیه سومین کنگره بین المللی پیشگیری از بیماری های قلب و عروق از لزوم توجه به پیشگیری از بیماری‌های قلبی- عروقی با توجه به بافت جمعیتی کشور خبر داد.

وی افزود: با افزایش جمعیت کشور و کاهش مرگ و میرها، امید به زندگی در ایران افزایش یافته و به دلیل جوان بودن جمعیت کنونی کشور، خطر ابتلا و شیوع بیماری‌های قلبی عروقی در سال‌های آینده کشور را تهدید می‌کند.

ملک زاده با بیان اینکه بر اساس آمارهای سال 2012، حدود 17 میلیون و 500 هزار نفر در دنیا جان خود را بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی از دست داده‌اند، تصریح کرد: این مشکل در کشورهای در حال توسعه چشمگیرتر بوده و در ایران نیز در سال 2010، از 351هزار مرگ، بیش از 165هزار مورد مربوط به سکته‌های قلبی و مغزی بوده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ابراز داشت: کاهش مرگ و میر کودکان، زنان 15 تا 65 ساله، کنترل بیماری‌های عفونی، افزایش سرانه ملی، توسعه راه‌ها و ارتباطات، افزایش سواد عمومی جامعه، همگی در کنار هم موجب افزایش جمعیت کشور شده و با افزایش 22 سال امید به زندگی در مردان و 23 سال در زنان مواجهیم.

ملک زاده با هشدار نسبت به اپیدمی چاقی در ایران، گفت: زنان ایرانی از زنان آمریکایی چاق‌تر هستند و مصرف بالای مواد غذایی مانند نان و برنج، در شیوع دیابت در ایران نیز موثر بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای مصرف مواد غذایی در میان ایرانیان، لازم است پژوهش‌هایی در این زمینه دنبال شود و در همین راستا، مدیریت کنترل بیماری ها نیز از بیماری های واگیر به غیرواگیر در حال تغییر است.

ملک زاده خاطرنشان کرد: هم اکنون مهارت‌های کلینیک مربوط به حوزه قلب و عروق از کارهای پژوهشی این حوزه قوی‌تر بوده و لزوم توجه جدی‌تر پژوهشگران ضروری است.

وی در مورد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این دانشگاه پس از تهران، به عنوان دومین دانشگاه علوم پزشکی کشور در زمینه تولیدات علمی کاردیولوژی شناخته شده است.

سومین کنگره بین المللی پیشگیری از بیماری های قلب و عروق، تا سیزدهم مهرماه، در هتل بزرگ شیراز ادامه دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها