امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116371
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۴۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت افزود: مصالح و منافع ملی حکم می‌کند مسائل مربوط به سیاست خارجی به طور اعم و مسائل مربوط به مناقشات هسته‌ای ایران با 1+5 به دور از رقابت‌های احزاب و گروهها و جناح ها باشد. ملت ایران در برخورداری از حق فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای همه یک موضع دارند و اختلافی در آن نیست. لذا سیاست خارجی دولت باید برآیند موضع ملت و رهبری هوشمندانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای باشد.
 
حبیبی با اشاره به متن پیاده شده نوار صوتی و تصویری پاسخ ظریف به سئوال هاله اسفندیاری عضو شورای روابط خارجی آمریکا بیان داشت: هاله اسفندیاری در جریان فتنه 88 در ایران بود و توسط مقامات امنیتی دستگیر شد او نقش مهمی در آشوبهای سال 88 و ربط فتنه‌گران به سرویس‌های امنیتی غرب داشت. اساساً پاسخ به سئوال او بی معنی است آقای ظریف می‌توانست به راحتی از پاسخ به سئوال جهت دار او عبور کند و یا صریحاً بگوید؛ ملت ایران و به تبع آن گروه‌ها و احزاب سیاسی در داخل در موضوع مناقشه هسته‌ای ایران با غرب موضع واحد دارند.
 
وی افزود: طرح دغدغه‌های حزبی در گفتگوهای دیپلماتیک یک سم برای استقلال سیاسی کشور است و پای بیگانگان را در دخالت در امور داخلی ایران باز می‌کند. طرح این گونه دیدگاه‌ها منافع ملی را تا حد منافع حزب خود می‌کاهد.
 
حبیبی همچنین خاطر نشان کرد: نباید ادبیات به کار گرفته شده در نشست شورای روابط خارجی آمریکا نشان دهد که نوعی بده و بستان سیاسی بین دو طرف وجود دارد که بیشتر دغدغه «حزبی» دارد تا «ملی».
 
  وی سکوت روزنامه‌های دوم خردادی در این مورد و حتی نوعی پشتیبانی از این مواضع را یک خبط عظیم خواند و گفت: مردم بخوبی این مواضع را ارزیابی می‌کنند و در وقت خود پاسخ مناسب خواهند داد.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در مورد راه‌اندازی یک نظریه تحت عنوان ؛ «هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» تصریح کرد: این یک حرکت جهت‌دار و مشکوک است. خوشبختانه جناب آقای مجید مجیدی در این مورد توضیح دادند که هیچ عقل سلیمی نمی‌‌پذیرد که ایران به هر قیمتی با طرف غربی توافق کند.وی تاکید کرده است که باید عزت مردم و منافع ایران در این توافق دیده شود.
 
وی افزود: وزارت خارجه باید وقت خود را روی حل مناقشه غرب با ایران متمرکز کند. کارهایی از این دست را به مردم واگذار کند.
 
حبیبی در ادامه اظهار داشت: آنطور که بنده شنیدم در مذاکرات نیویورک پیشرفتهای خوبی حاصل شده است، باید به این پیشرفتها تکیه کرد و با منطق و عقلانیت پروژه گفتگوی هسته‌ای را پیش برد.
 
وی با اشاره به اظهارات جدید جان بولتون نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل بیان داشت: جان بولتون صریحاً گفته است آمریکا باید روی تغییر نظام ایران متمرکز شود و در این جهت حرکت کند. ما باید در گفتگوها این نیت شوم آمریکاییها را در نظر بگیریم و هوشمندی خود را در مذاکرات حفظ کنیم. ملت ایران به کمتر از احقاق حقوق راضی نمی‌شوند.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نطق خانم کریستینا فرناندز رئیس جمهور آرژانتین در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: جهانیان این نطق ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی که جنایات آمریکا و اسرائیل در جهان را فاش ساخت به دیده تحسین نگاه کردند. قطع همزمان سخنان او در سازمان ملل که یک توطئه آمریکایی – اسرائیلی بود باعث شد صدها خبرگزاری و مراکز خبری جهان چند بار این نطق را پخش کنند و بازتاب وسیعی در شبکه‌های خبری جهان پیدا کند.
 
وی همچنین با اشاره به نطق نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل ابراز داشت: امسال رئیس رژیم صهیونیستی مجبور شد برای صندلیهای خالی صحبت کند. امسال جنایات اسرائیل در غزه باعث شد کسی دیگر به ادعاهای تکراری مقامات صهیونیستی گوش ندهد.
 
حبیبی ادامه داد: جالب اینجاست که روزنامه صهیونیستی هاآرتص اعتراف کرد که سخنان نتانیاهو پوچ، تکراری و کسل کننده بود. همین روزنامه اعتراف کرد هنگام نطق نخست وزیر رژیم صهیونیستی اکثر صندلی‌ها خالی بود.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پیامهای نورانی حج امسال مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در پیام امسال خود هشدار دادند که مسلمانان باید نسبت به خطر اسلام آمریکایی و مخدوش شدن مرز آن با اسلام ناب محمدی(ص) هوشیار باشند.
 
وی افزود: غرب و استکبار جهانی برای مقابله با بیداری اسلامی و در حاشیه امن قراردادن رژیم صهیونیستی آتش جنگهای داخلی را برافروخته‌اند ما باید از این مرحله با تمسک به اسلام ناب محمدی(ص) و برگزاری حج ابراهیمی از کفار و مشرکین تبری بجوئیم.
 
حبیبی تاکید کرد: پدیداری گروههایی چون القاعده، جبهه النصره و داعش نسخه‌های پلید غرب برای اختلاف‌افکنی در جهان اسلام است تا امت اسلام را به خود مشغول کنند. باید وحدت دنیای اسلام در دستور کار قرار گیرد، آزادی قدس شریف و حمایت ملت مظلوم فلسطین اولین دستور کار مسلمانان جهان باشد. بطور طبیعی اگر این کار صورت گیرد امت اسلام خطر تروریسم و تروریست‌پروری غرب را پشت سر خواهد گذاشت.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در مورد طرح مشکوک موسوم به ائتلاف ضد داعش توسط آمریکا بیان داشت: در هیچ یک از بمبارانهای هوایی در عراق و سوریه آسیبی به تروریستها وارد نشده است.
 
حبیبی اظهار داشت: آمریکا در سوریه به بهانه مبارزه با تروریستها زیرساخت‌های اقتصادی سوریه و آنچه در بخش نفت و گاز بود را نابود کرد. ما به نیت آمریکایی‌ها در مبارزه با تروریسم مشکوک هستیم اهداف آنها در سوریه و عراق مبارزه با تروریسم نیست.
 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان در مورد پیروزیهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران در بازیهای آسیایی گفت: جوانان ما در بازیهای آسیایی خوش درخشیدند ما به همه این عزیزان تبریک می‌گوییم به ویژه در ورزش بانوان افتخارات خوبی کسب کردیم، بانوان عزیز ما نشان دادند با حفظ حجاب مشکلی در کسب افتخارات ورزشی ندارند.
 
وی با اشاره به رکوردشکنی ورزشکاران ایرانی در مسابقات آسیایی 93 تاکید کرد: این اولین بار است که جوانان عزیز ما در بازیهای آسیایی 21 مدال طلا کسب کردند ما این پیروزی را به دست‌اندرکاران ورزش تبریک می‌گوییم و برای همه آنها آرزوی توفیق داریم. همچنین درخواست می‌کنیم مدال‌آوران این بازیها را با تشویق عادی و معنوی، آنها را آماده بازیها و مسابقات آینده نمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها