امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116388
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شکوفه علایی متخصص مغز و اعصاب و دبیر علمی یازدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران گفت: هدف از برگزاری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شکوفه علایی متخصص مغز و اعصاب و دبیر علمی یازدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران گفت: هدف از برگزاری کنگره یازدهم، به روز کردن اطلاعات متخصصان مغز و اعصاب و سایر رشته های مرتبط با این رشته و تبادل آخرین راه های تشخیصی و درمانی بیماری ام اس است که متخصصان داخلی و خارجی در آن به ارائه آخرین دستاوردها و تحقیقات خود می‌پردازند.
 
وی افزود: دو مهمان ویژه از چهره‌های بین‌المللی شناخته شده کشور آمریکا در این کنگره حضور دارند که هر دو ایرانی مقیم و از اساتید برجسته و بنام ایرانی در دانشگاه جان هابزکینگ به نام دکتر علیرضا میناگر و دکترعبدالرحمن رستمی هستند.
 
وی گفت: محور اصلی کنگره امسال تشخیص بیماری ام اس و بیماری هایی است که در تشخیص های افتراقی قرار می گیرد به این معنی که بیماری هایی که در کنار بیماری ام اس احتمال دارد پزشکان تشخیص اشتباه به جای بیماری ام اس بدهند.
 
علایی خاطرنشان کرد: تاکنون 150 مقاله از طریق سایت کنگره به دبیرخانه رسیده است که پس از داوری 50 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر انتخاب شده است که در پایان برگزاری کنگره ، مقالات به صورت کتاب چاپ می شود و در اختیار شرکت کنندگان قرارمی گیرد.
 
وی اظهار کرد: "گاید لاین" یکی از بخشی های جدید کنگره یازدهم است که برای اولین توسط افراد صاحبنظر برای پزشکان مغز و اعصاب در نظر گرفته شده است و این موضوع که محور اصلی و یکی از دستاورد های این کنگره نسبت به کنگره های قبلی به شمار می رود.
 
این متخصص مغز و اعصاب افزود: هر گاید لاین به صورت یک دستورالعمل و راهنمای واحد برای تمام متخصصان مغز و اعصاب در هنگام تشخیص بیماری و درمان مورد استفاده قرارمی گیرد به این معنی که به یک پزشک متخصص مغز و اعصاب خط مشی و راهکارمی‌دهد که در هنگام تشخیص و درمان چه مراحلی را پیش بگیرد.
 
وی گفت: این دستورالعمل ویژه کشور ایران است و اهمیتی که دارد این است که  همکاران و پزشکان متخصص مغز و اعصاب در مواردی که اختلاف نظر در مورد تشخیص و درمان بیماری در جهان وجود دارد و دچار سردرگمی کند پزشک را کمک به تصمیم گیری بهتر برای پزشک متخصص درتشخیص و درمان مناسب می کند.
 
وی گفت: به عنوان مثال در "گاید لاین امتحان مایع مغزی نخاعی" در بیماران ام اس به  پزشک متخصص به عنوان یک راهنما کمک می کند که  چگونه از فرد مبتلا به ام اس مایع مغزی نخاع گرفته شود و چگونه به آزمایشگاه انتقال داده و در آزمایشگاه چه شیوه‌ای باید استفاده شود برای اینکه در بیماری ام اس دقت کافی را داشته باشد.
 
وی گفت: در این کنگره دو گاید لاین با عنوان امتحان مایه مغزی نخاعی ام اس و دیگری  با نام مشاوره های ژنتیک در بیماری ام اس ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها