امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116389
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، مجید متقی‌طلب پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری گیلان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، مجید متقی‌طلب پیش از ظهر امروز در نشست با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری گیلان راه‌اندازی شهرک فناوری را یکی از نیازهای اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تجاری‌سازی محصولات خود عنوان کرد.

وی اظهار کرد: با ایجاد این شهرک فعالیت‌های دانش‌بنیان در کنار صنعت، معدن و تجارت تجمیع شده و جایگاه شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان مشخص‌تر می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اینکه شهرک‌های دانش‌بنیان زیرساخت‌های مناسب برای ایجاد نرم‌افزاری را فراهم می‌کند، گفت: حدود 200 شرکت و موسسه و هسته تحقیقاتی در قالب گروه‌های فعال در رشت، رودسر، آستانه‌اشرفیه، آستارا، انزلی و رودبار مستقر هستند.

وی ادامه داد: با ایجاد شهرک‌ فناوری تجمیع گروه‌های دانش‌بنیان و صنعتی کمک بزرگی به ایجاد و رشد کسب و کارهای تولیدی مبتنی بر فناوری با تاکید بر تولیدکنندگان بخش‌خصوصی می‌شود.

متقی‌طلب کمک به توسعه اقتصادی مناطق و کشور را از دیگر مزایای شهرک فناوری ذکر کرد و افزود: در گیلان شبکه فناوری مناسبی ایجاد شده و اکنون در 30 دانشگاه موسسه تحقیقات و فناوری مستقر است.

وی با تصریح بر اینکه در این شبکه زمینه برای تبدیل دانایی به دارایی فراهم شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون پارک علم و فناوری گیلان برگزار کننده سه دوره فن بازار جمهوری اسلامی ایران بوده است که می‌تواند ظرفیت خوبی برای مخاطبان صنعت، معدن و تجارت ایجاد کند.

این مسئول با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقات قوی در گیلان وجود دارد، یادآور شد: با دانشگاه‌های استان روابط و ارتباطات خوبی برای جذب دستاوردهای پژوهشی داریم.

وی تصریح کرد: پس از تهران نخستین آزمایشگاه امنیت کشور در پارک علم و فناوری گیلان مستقر است که نشان می‌دهد این استان ظرفیت بسیار بالایی در فناوری دارد.

متقی‌طلب پیشنهاد کرد که در بخشی از فعالیت‌های شهرک فناوری از ظرفیت منطقه آزاد انزلی استفاده شود و یادآور شد: شهرک فناوری می‌تواند در فرآیند تجاری‌سازی الگوهای خوبی ایجاد کند.

وی درباره ممیزی شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان خاطرنشان کرد: تاکنون ممیزی 40 شرکت دانش‌بنیان انجام شده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان مشکل این شرکت‌ها را زمین و تامین نشدن منابع مالی عنوان کرد و متذکر شد: این شرکت‌ها نیاز به حمایت و مساعدت مسئولان مربوطه دارند.

وی از راه‌اندازی دو سوله واکسن خاص دامپزشکی در آینده نزدیک در گیلان خبر داد.

انتهای پیام/2300/ب30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها