امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116390
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، جواد غریب‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به سبب آنکه برنامه‌های یاد روز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شیراز، جواد غریب‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به سبب آنکه برنامه‌های یاد روز حافظ نتوانسته بود در جذب گردشگر نقش ایفا کند، در مرداد ماه تصمیم به آسیب‌شناسی برنامه‌های این ایام گرفته شد.

وی افزود: در همین زمینه همکاری‌های بین معاونت فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام و «گذر هنر» در محور حافظیه برپا خواهد شد. برنامه گذر هنر به عنوان دهه فرهنگ از پنج عصر هر روز برگزار می‌شود و شامل نشست‌های خبری و برنامه‌های هنری و آوا و نوا با حضور هنرمندان است.

غریب زاده خاطر نشان کرد: در کنار آن برنامه‌های ملی در نیشابور و اصفهان اجرا می‌شود و از آن جمله در نیشابور آواها و نواهایی برگزیده از تصنیفاتی در مورد شاهچراغ، شهید دوران در نظر گرفته شده است.

معرفی اماکن تاریخی و گردشگری شیراز و اجرای غزلیات حافظ توسط هنرمندان از دیگر عناوین برنامه‌های معاونت فرهنگی شهرداری شیراز در نیشابور بود که وی به آن اشاره کرد و گفت: در نیشابور ظرفیت‌های گردشگری شیراز توسط سخنرانان معرفی و نشست تخصصی «حافظ، شمس و عطار» نیز برگزار خواهد شد.

به گفته وی، نمایشگاهی با 30 تابلوی ارزشمند عکاسی برای معرفی شیراز در نیشابور در نظر گرفته شده و مسابقات شیرازشناسی از دیگر برنامه‌های این شهر است.

مدیر امور گردشگری و زیارتی شیراز ابراز داشت: در شهر اصفهان نیز برنامه بین‌المللی «میراث معنوی» برگزار می‌شود و به جهت آن که شیراز در شمار سه شهر عضو همکاری‌های بین‌شهری در راستای حفاظت از میراث معنوی است در این برنامه با قدرت حضور خواهیم داشت.

غریب‌زاده افزود: این همایش با حضور 40 کشور برگزار شده و شیراز به عنوان یکی از اعضای پیمان «آی سی سی آن» عناوینی از قبیل نمایش آئین‌ها، سنت‌ها، آواها و نواها و برپایی نمایشگاه آثار تاریخی و میراث معنوی و معرفی سنن تاریخی و مذهبی را در این همایش ارائه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در وایمار آلمان نیز برنامه‌ای با حضور 11 هنرمند در نظر گرفته ‌شده و گوته‌خوانی و حافظ‌خوانی نیز اجرا می‌شود که البته این برنامه هر سال اجرا می‌شود اما امسال با حضور مسئولان و هنرمندان شیرازی است.

تور تخصصی گردشگری حافظ‌شناسی از دیگر عناوین برنامه‌هایی بود که غریب‌زاده در زمره برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این دهه به آن اشاره کرد.
انتهای پیام/2448/خ30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها