امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116419
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، سعید شبستری ظهر امروز هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان‌شرقی به منظور بررسی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، سعید شبستری ظهر امروز هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان آذربایجان‌شرقی به منظور بررسی سند تدبیر توسعه استان در بخش زیربنایی و بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه، بحث دریاچه ارومیه را یک بحث ملی عنوان کرد و اظهار کرد: همه مسئولان باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند و اگر هم اختلاف نظری در خصوص برنامه‌ها وجود دارد در مرحله عملیاتی باید با هماهنگی و همکاری عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید مردم نسبت به ضرورت برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه توجیه شوند، افزود: ستاد احیای دریاچه ارومیه دو سال زمان برای تثبیت وضعیت این دریاچه و جلوگیری از مرگ آن تعیین کرده است که اگر این فرصت را از دست بدهیم دیگر هیچ تلاشی موثر نخواهد بود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی هم با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه از سیاست‌های راهبردی دولت است، افزود: مسئولان موظف به اجرای برنامه‌های دولت در این راستا هستند.

محمدصادق پورمهدی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته راهکار عملی در این راستا ارائه نشده است، گفت: دولت تدبیر و امید پس از مطالعات گسترده به یک برنامه عملیاتی رسیده که در کمترین زمان ممکن باید اجرا شود.

وی نتیجه‌بخش بودن برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه را نیازمند به صحنه آمدن مردم و مسئولان دانست و گفت: همکاری و هماهنگی همه بخش‌ها ضروری است.

پورمهدی با اشاره به تصویب انتقال 500 میلیون متر مکعب آب به زرینه‌رود و محدودیت کشت آبی در حوضه دریاچه ارومیه، گفت: این اقدامات اولین قدم برای حفظ و تثبیت وضعیت موجود دریاچه است و بقیه اقدامات مانند تکه‌های پازل باید مرحله به مرحله انجام شود.

خلیل ساعی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز با ارایه گزارشی از وضعیت موجود دریاچه ارومیه، راهکارهای عملیاتی و برنامه‌های مصوب ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه را تشریح کرد که مورد بحث و بررسی اعضای شورای برنامه‌ریزی قرار گرفت.

در این جلسه همچنین سند تدبیر توسعه استان در بخش زیربنایی با اکثریت آرا به تصویب رسید. 

 
انتهای پیام/60002/ع40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها