امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116422
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در متن پیام علی‌اصغر ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در متن پیام علی‌اصغر فانی به مناسبت روز جهانی معلم آمده است: پنجم اکتبر برابر با سیزدهم مهر ماه از طرف یونسکو به عنوان روز جهانی معلم نامگذاری شده است تا یادآور تلاش مردان و زنانی باشد که علی رغم خشونت‌ها و منازعات بین‌المللی، انگیزه آموختن را در ضمیر کودکان و نوجوانان  زنده نگاه می دارند و امید به زندگی مسالمت‌آمیز و فارغ از هرگونه تعصب در کنار یکدیگر را در وجودشان شعله ور می‌نمایند.
در برگ‌های تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران نیز دوازدهم اردیبهشت هر سال، همزمان با سالگشت شهادت اسوه علم و تقوا، استاد مرتضی مطهری «روز معلم» نامیده شده است. استاد گرانقدری که با درک نیازهای واقعی جامعه و اصالت و بی‌پیرایگی آثار خود توانست در روشنگری نحله‌های مختلف فکری به ویژه معلمان و دانشگاهیان در مسیر مبارزه با ظلم و استبداد ستمشاهی نقش مهمی ایفا نماید.
در ادامه این پیام آمده است: امروزه نقش بی‌بدیل معلمان به عنوان مجریان تربیتی و آموزشی نظام تعلیم و تربیت در توسعه و پیشرفت هر کشوری به تأیید همگان رسیده و از همین منظر است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مأموریت معلمان را همتراز رسالت انبیاء ارزیابی نموده است.
«روز جهانی معلم» برای ملل مختلف، یادآور این مهم است تا مبادا فراموشمان شود که رشد علوم مختلف و گسترش فناوری‌های نوین وامدار حضور معلمانی است که روزگاری، افق‌های نو را در برابر ذهن کودکان گشوده‌اند.
این روز برای رهبران سیاسی جهان نیز حامل این پیام است تا فراموش نکنند حق آموختن و برخورداری از آموزش از مصادیق حقوق شهروندی در سراسر جهان است. عمومی بودن این حق صرف نظر از رنگ و نژاد، مسئولیت هایی را بر دوش حاکمان جوامع می گذارد تا در جهت «گسترش آموزش» و «پرورش استعدادها» تلاش کنند و نگاهی جامع و حمایتی قاطع از معلمان کشور خود داشته باشند.
در جهان امروز حضور میلیون‌ها کودک محروم از آموزش، ضرورت نیاز به معلم را برای تحقق حق برخورداری از آموزش و یادگیری را بیش از پیش نمایان می‌سازد.
گرامیداشت روز جهانی معلم اقدامی نمادین است تا دولت‌ها و ملت‌ها در توسعه و گسترش «آموزش عمومی و رایگان»، «تضمین کیفیت آموزش‌ها»، «ارتقای سطح برنامه‌های حمایتی از معلم» و «سرمایه‌گذاری و مشارکت» همه جانبه در امر آموزش و پرورش اهتمام جدی داشته باشند.
اینجانب با تبریک فرارسیدن این روز به تمامی معلمان عزیز کشورم بر این باورم که با حمایت‌های قاطع مسئولان ارشد نظام و با همکاری، همیاری، همراهی و عزم ملی معلمان، آموزش و پرورش ما می‌تواند در مسیر کیفیت بخشی به آموخته‌ها، تعالی مدرسه و رشد و بالندگی دانش‌آموزان بیش از گذشته گام‌های مؤثر بردارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها