امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116424
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی مجلس تاجیکستان، در جلسه‌ای که بین مقامات عالی رتبه امارات و

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی مجلس تاجیکستان، در جلسه‌ای که بین مقامات عالی رتبه امارات و تاجیکستان صورت گرفت، طرفین بر همکاری‌های متقابل و همچنین واگذاری زمین جهت تاسیس سفارت در کشورهای مذکور به توافق رسیدند.

به گفته این منبع، «آزاده رحمان» معاون اول وزیر امور خارجه تاجیکستان ضمن توضیح مفاد این سند در جلسه پارلمان گفت: براساس توافق طرفین، هر 2 کشور همزمان قطعاتی را برای ساخت و استقرار دفاتر نمایندگی‌های دیپلماتیک در کشورهای یکدیگر واگذار می‌کنند.

وی افزود: مقدمات این توافقنامه در بازدید «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان از امارات در 30 دسامبر سال 2013 در ابوظبی به امضا رسیده بود.

به گفته وی، بر اساس این توافق، تاجیکستان و امارات متحده عربی قطعات زمین را به مدت 49 سال در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند.

در همین حال، مقامات شهر «دوشنبه» اعلام کردند زمین واگذاری جهت ساخت سفارت‌خانه امارات در مرکز شهر و به مساحت 6 هزار متر مربع می‌باشد.

گفته می‌شود، این توافقنامه در جهت همکاری‌های بیشتر بین 2 کشور تایید شده است.

تاجیکستان در 28 کشور سفارت و نماینده رسمی دارد، همچنین در این کشور 15 سفیر از کشورهای خارجی قرار دارند که از کشورهای عربی، کویت، عربستان سعودی و امارات سفرای خود را در دوشنبه منصوب کرده‌اند.

روابط دیپلماتیک تاجیکستان و امارات در دسامبر سال 1995 آغاز شده و اولین سند همکاری سیاسی میان 2 کشور در این زمینه در همان سال به امضا رسید.

امارات نخستین کشور در جامعه کشورهای عربی بود که تاجیکستان در سال 1997 کنسولگری خود را در آنجا راه‌اندازی کرد.

در حال حاضر تاجیکستان علاوه بر کنسولگری در شهر «دبی» در«ابوظبی» نیز سفارت خود را دایر کرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها