امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116425
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، آلمان با وجود انتقادهای فراوان، صادرات تسلیحات به کشورهای عربی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، آلمان با وجود انتقادهای فراوان، صادرات تسلیحات به کشورهای عربی از جمله کشورهایی که از داعش حمایت کرده‌اند را تسهیل کرد.

روزنامه آلمانی «زوددویچه» با اعلام این مطلب نوشت که تصمیم شورای امنیتی آلمان، روز پنجشنبه به اطلاع شورای اقتصادی پارلمان آلمان این کشور رسیده است.

در این گزارش آمده است که قطر یکی از این کشورهاست که 13 تانک مدل «دینگو» و 32 نفربر مدل «فنک» دریافت خواهد کرد. برلین همچنین 88  وسیله نقلیه به الجزایر می‌دهد. امارات‌متحده عربی هم 4 تانک از آلمانی‌ها خواهد گرفت. عربستان دیگر کشوری است که در این فهرست قرار دارد.

زوددویچه نوشت که امارات، 3 هزار و 12 مسلسل و نارنجک و 20 هزار  چاشنی خمپاره و مهمات، اردن هزار و 27 قبضه تجهیزات جنگی اتوماتیک و47 مسلسل، کویت شماری مسلسل و عمان هم 500 مسلسل و دیگر تجهیزات از آلمان تحویل خواهند گرفت.

انتظار می‌رود افشای این اطلاعات انتقادهای فراوانی را متوجه «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان کند. وی پیش از این فروش تسلیحات به حکومت‌های دیکتاتوری حمایت کرده بود از این رو مخالفان گابریل را به دست داشتن در فعالیت‌های لابی اسلحه متهم کرده بودند.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها