امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116428
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، بانک مرکزی آرژانتینی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد سقف نرخ سپرده‌های مدت‌دار شهروندان را افزایش ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، بانک مرکزی آرژانتینی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد سقف نرخ سپرده‌های مدت‌دار شهروندان را افزایش داده و این اقدامات در راستای بهبود ابزارهای پس‌انداز پول ملی و گسترش حفاظت از سپرده‌گذاران انجام می‌گیرد. 

خبرگزاری «ته‌لام» در این خصوص نوشت: بانک مرکزی سقف 23 درصد سود سالانه را برای سپرده‌های مدت‌دار تا 350 هزار پزو (معادل 41 هزار دلار) در نظر گرفته است؛ تصمیم مذکور از تاریخ 8 اکتبر (16 مهر 93) اجرایی خواهد شد.

استراتژی جدید بانک مرکزی آرژانتین در جهت تسهیل جایگزین‌هایی برای سپرده‌گذاران کوچک و متوسط و کاهش خرید دلار به کار گرفته شده است. 

دولت «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین در ماه ژانویه سال جاری (دی 93) محدودیت‌های جدی برای خرید ارز آمریکایی را برداشته بود.

طبق آمار منتشر شده اداره مالیات آرژانتین با ارائه 2.8 میلیون گردش، کمی بیش از یک هزار و 831 میلیون دلار فروش داشته است. 

در دومین روز کاری «آلخاندرو وانولی» رئیس جدید بانک مرکزی آرژانتین، ذخایر ارزی همچنان در سطح میزان ماه‌های اخیر ثابت باقی مانده‌اند، یعنی میزانی بالغ بر 27 هزار و 749 میلیون دلار.

به گزارش فارس، شاخص اصلی سهام در آرژانتین با کاهشی بیش از 8 درصدی روبرو شده بود و «خوان کارلوس فابریگا» رئیس سابق بانک مرکزی از مقام خود کناره گیری کرد؛ رئیس جمهور آرژانتین نیز «آلخاندرو وانولی» از اعضای ارشد تنظیم ارز و اوراق بهادار را جایگزین وی قرار داد.

پیشتر رئیس جمهور آرژانتین برخی شرکت‌های آمریکایی را به تلاش برای سرنگونی دولتش متهم کرده و گفته بود صاحبان برخی از شرکت‌های آمریکایی و آرژانتینی برای سرنگونی دولت بوینس آیرس تلاش می کنند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها