امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116429
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، بر طبق یک نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه آمار و مطالعات سیاسی اروگوئه، اکثر اروگوئه‌ای‌ها مخالف ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، بر طبق یک نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه آمار و مطالعات سیاسی اروگوئه، اکثر اروگوئه‌ای‌ها مخالف انتقال 6 زندانی بازداشت شده در زندان آمریکایی گوانتانامو به کشور خود هستند.

خبرگزاری «تله‌سور» در این خصوص نوشت: این نظرسنجی منتشر شده نشان می‌دهد که میزان مخالفت شهروندان اروگوئه نسبت به ورود زندانیان زندان گوانتانامو به این کشور آمریکای لاتینی از 50 درصد در ماه آوریل سال جاری به 58 درصد افزایش یافته است.

همچنین میزان موافقت شهروندان اروگوئه نیز نسبت به این مسئله  از 30 درصد در ماه آوریل سال جاری به 24 درصد کاهش یافته است.

این مؤسسه آمار و مطالعات سیاسی اروگوئه همچنین نشان داد که 40 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند این مجلس است که باید درباره ورود این زندانیان به کشور تصمیم‌گیری کند.

در اواخر ماه مارس سال جاری، «لوئیس آلماگرو» وزیر امور خارجه اروگوئه از مذاکرات صورت گرفته با ایالات متحده آمریکا مبنی بر پذیرش زندانیان زندان گوانتانامو در این کشور آمریکای لاتینی با تأکید بر اینکه آن‌ها همانند مردانی آزاد و بدون هیچ مانعی برای انجام فعالیتشان به این کشور ‌می‌آیند، خبر داد.

با خروج این 6 زندانی از زندان گوانتانامو، تعداد زندانیان به 143 نفر کاهش می‌یابد (انتقال 72 نفر از آن‌ها مورد تائید قرار گرفته است).

به گزارش فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا طی مبارزات انتخاباتی خود در سال 2008 متعهد به بستن زندان گوانتانامو شد؛ اما با این وجود در طول دوره نخست ریاست خود این قول را شکست و همچنین پس از انتخاب مجدد وی نیز این مسئله به دست فراموشی سپرده شد.

زندان گوانتانامو در سال 2002 در زمان ریاست جمهوری «جورج دبلیو بوش» زیر نظر پایگاه نیروی دریایی آمریکا در خلیج گوانتانامو ایجاد شد و افرادی که متهم به ارتباط با فعالیت‌های تروریستی در خارج از خاک آمریکا بودند، به این بازداشتگاه انتقال یافتند.

در 22 ژانویه سال 2009 بود که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا پس از وعده بسته شدن گوانتانامو دستوری را صادر کرد تا به کار این زندان مخوف پایان دهد اما با گذشت 5 سال اگر چه امیدها برای بسته شدن این زندان وجود دارد تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها