امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116433
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، «کریستین توبیرا» وزیر  دادگستری فرانسه در اظهاراتی اعلام

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، «کریستین توبیرا» وزیر  دادگستری فرانسه در اظهاراتی اعلام کرد: «اجرای طرح‌های ویژه در فرانسه بمنظور مقابله با افراط‌گرایی و عزیمت جوانان فرانسوی به سوریه و عراق هم‌اکنون ضروری است.»

وی افزود: «انگلیس از چندین ماه پیش طر‌ح‌هایی را برای مقابله با افراط‌گرایی به مرحله اجرا درآورده است و اجرای این طرح‌ها هم‌اکنون در فرانسه نیز ضرورت یافته است. جوانان ما باید از این القاء‌ عقیده و شستشوی مغزی فاصله بگیرند و از اقدامات افراط‌گرایانه پرهیز کنند.»

وزیر دادگستری فرانسه در ادامه خاطرنشان کرد: «این اقدام در راستای «طرح ضدجهادی» که در ماه آوریل گذشته ارائه شد، صورت می‌گیرد. فرانسه در این راستا به عملکرد کشورهایی که در معرض این آسیب قرار دارند، به ویژه انگلیس توجه دارد.»

بر اساس ارزیابی‌های گزارشی که روز سه‌شنبه به مجلس ملی فرانسه ارائه شد، در حال حاضر حدود 1000 تبعه فرانسه به نحوی درگیر تحرکات گروه‌های تروریستی فعال در سوریه و عراق هستند.

این گزارش رقم دقیق این افراد را 950 نفر اعلام و عنوان کرده است که از این میزان، حدود 350 نفر در حال نبرد و 150 تن در حال سفر هستند. همچنین 220 نفر دیگر تصمیم خود برای سفر به خاورمیانه و پیوستن به گروه‌های تروریستی را اعلام کرده‌اند. در این گزارش اشاره‌ای به تعداد افرادی که به فرانسه بازگشته‌اند، نشده است.

کشورهای غربی که در سه سال گذشته در کنار برخی کشورهای عربی اصلی‌ترین حامیان گروه‌های تروریستی فعال در سوریه بوده‌اند، با مشخص شدن ابعاد حضور اتباع خود در این نبرد و از بیم بازگشت آن‌ها و احتمال انجام اقدامات تروریستی از سوی این افراد، به فکر مبارزه با برخی از این گروه‌ها و همچنین جلوگیری از بازگشت اتباع افراط‌گرای خود، افتاده‌اند.

بازداشت گسترده افراد مظنون به تفکرات سلفی و تکفیری، اعمال محدودیت بر فعالیت‌های این افراد، تشدید کنترل‌های مرزی و لغو تابعیت افراد سفر کرده به سوریه و عراق از جمله اقداماتی است که فرانسه، انگلیس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی از بیم شکل‌گیری هسته‌های تروریستی، در دستور کار قرار داده‌اند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار