امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116439
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری «نیویوروپ» طی مطلبی نوشت: تحریم‌های تحمیلی علیه ایران باعث شده است تا این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری «نیویوروپ» طی مطلبی نوشت: تحریم‌های تحمیلی علیه ایران باعث شده است تا این کشور به سوی روابط نزدیکتر با روسیه و چین گام بردارد.

«غلام‌علی خوشرو»، معاون سابق وزیر خارجه ایران طی نشستی در تاریخ 28 سپتامبر و در حاشیه برگزاری اجلاس «گفت‌وگوی تمدن‌ها» در مصاحبه‌ای با وبگاه خبری یاد شده گفت که روابط بین تهران و مسکو رابطه مناسبی است.

بر اساس این گزارش، اخیرا نیز «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه در یک ماه برای بار دوم با «حسن روحانی»، همتای ایرانی خود دیدار کرد.

این مقام ایرانی در ادامه مصاحبه خود اظهار داشت: «بین پوتین و روحانی بحث نحوه خرید نفت از ایران مطرح شد. آمریکا تحریم‌های یکجانبه‌ای را بر ایران تحمیل کرده است و اگر کشورهایی چون روسیه یا چین خواهان خرید نفت ایران باشند، هیچ کشوری قادر به اعمال تحریم علیه آن‌ها نیست.»

این مقام ایرانی در ادامه افزود: «تحریم‌ها به شدت به اقتصاد اروپا لطمه وارد کرده و با توجه به رابطه نزدیک ایران با چین و روسیه، اروپا بازنده اصلی در این گیرودار است.»

معاون سابق وزارت خارجه ایران درباره توافق هسته‌ای نیز گفت: «مذاکرات هسته‌ای درحال جریان است و آن‌ها باید تعهد خود را به رفع تحریم‌ها  نشان دهند . مذاکرات رو به جلو در جریان است اما هیچ توافق نهایی حاصل نشده است که کسی بابت آن خوشحال باشد.»

خوشرو در ادامه اظهار داشت:« من نسبت به حصول توافق هسته‌ای خوشبینی توام با احتیاط را دارم . در این بین ایران می‌گوید ما آماده شفاف سازی در زمینه برنامه های هسته‌ای خود تا جایی که ممکن باشد هستیم و نشان دهیم که برنامه‌های هسته‌ای ما مسالمت آمیز هستند و باقی خواهند ماند بنابر این نباید کشورهای دیگر در این مسیر برای احقاق حقوق خود قدم بردارند.»

وی در ادامه رویکرد یاست خارجی روحانی نسبت به غرب را «تعامل سازنده» نامید که تلاش می‌کند سوء برداشت در زمینه موقعیت ایران در منطقه را اصلاح کند. ایران همچنین ذخایر عظیمی از گاز و نفت را دارد که می‌تواند به جهان صادر کند. نیاز به انرژی و گاز در اروپا و آسیای شرقی رو به ازدیاد است و آن‌ها نیاز به منابع مطمئنی دارند که ایران این شرایط را دارا است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها