امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11644
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به گفته منابع آگاه، ایران به منظور مقابله با تحریم‌های ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، به گفته منابع آگاه، ایران به منظور مقابله با تحریم‌های غرب به پالایشگاه‌های هندی ارائه پوشش بیمه‌ای پیشنهاد کرده است.

بر اساس این گزارش، اما برخی از مقامات پالایشگاهی هند معتقدند که این برنامه‌ها تهدید تحریم‌های غرب را از بین ‌نمی‌برد.

شرکت‌های بیمه‌ای هندی از ارائه خدمات بیمه‌ای به پالایشگاه‌های این کشور که نفت ایران را وارد می‌کنند، خودداری می‌کنند، از این رو، وزیر نفت ایران طی سفر خود به دهلی‌نو، ارائه خدمات بیمه‌ای از سوی ایران برای این پالایشگاه‌ها را به دهلی‌نو پیشنهاد کرد.

مدیران عامل 2 شرکت‌ نفتی هند در این‌باره گفتند: قبول پیشنهاد ایران، مشکل بیمه پالایشگاه‌های هند را حل نمی‌کند.

یکی از این افراد افزود: شرکت‌های بیمه‌ای ایرانی تحت تحریم قرار دارند، چگونه ما می‌توانیم پوشش بیمه‌ای از آنها دریافت کنیم؟

دیگر منبع آگاه توضیح داد: همچنین، پالایشگاه‌ها از تاسیسات و تجهیزاتی به ارزش میلیاردها دلار تشکیل شده‌اند و معمولا بیمه‌ای که دریافت می‌کنند، ترکیبی از پروژه‌های درحال اجرا، عرضه، تاسیسات و محموله‌ها است به همین دلیل نمی‌توان عملیات پالایش را دیگر بخش‌های پوشش بیمه‌ای جدا کرد.

وی افزود: ما هر سال یک پوشش کامل بیمه‌ای از بیمه‌گران محلی دریافت می‌کنیم که همه فعالیت‌های ما را در برمی‌گیرد، ممکن نیست که تنها پوشش بیمه‌ای پالایش در پالایشگاه‌ها را از ایران دریافت کنیم.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار