امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116451
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری الجزیره، برخی از ساکنان هنگ‌کنگ با شکایت به پلیس این شهر، خواستار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری الجزیره، برخی از ساکنان هنگ‌کنگ با شکایت به پلیس این شهر، خواستار برخورد با معترضان غرب‌گرا و پایان دادن به مزاحمت‌های آنان برای ساکنین شده‌اند.

در ابتدای این گزارش، مردی مسن به نام «لی» که نگهبان یک ساختمان است، از شکایت اهالی ساختمان از سر و صدای شب و روز معترضین می‌گوید و می‌گوید که وی تنها مسئول امنیت ساختمان است و نمی‌تواند کاری برای پایان دان به این مزاحمت‌ها انجام دهد.

وی اعتراضات را با خیزش احزاب دست چپی و درگیری آنها با نیروهای دولتی به خاطر زیرپاگذاشتن مقررات حکومت نظامی می‌گوید و با رجوع به خاطرات خود، تظاهرات این روزهای جوانان را به «مهمانی رفتن» تشبیه می کند.

ساکنان آپارتمان تحت مراقبت «لی» اما، تنها معترضان به معترضان نیستند، مقامات شهرداری می‌گویند که 270 خط اتوبوس‌رانی یعنی حدوداً نیمی از خطوط اتوبوس‌رانی هنگ‌کنگ که مرکز مالی شرق آسیا محسوب می‌شود، به دلیل تحصن معترضان دچار اختلال در عملکرد شده‌اند.

هنگ‌کنگ که در طول تاریخ بخشی از خاک چین بوده، در جنگ تریاک در قرن 19 میلادی از کشور مادری جدا شد و به چین پیوست. بهانه انگلیسی‌ها برای این حمله، دفاع از «تجارت آزاد» و فراهم کردن زمینه برای ادامه فروش تریاک کشت شده در هند به چین و خرید چای در عوض این ماده افیونی بود.

در سال 1997 هنگ‌کنگ مجدداً به چین ملحق شد ولی مقامات پکن می‌گویند که غربی‌ها از آن زمان تاکنون در صدد بازگرداندن این بندر استراتژیک و بازیابی جای‌پای ناوگان خود در نزدیک‌ترین آب‌ها به چین هستند.

دولت انگلیس در هنگام بازگرداندن هنگ‌کنگ به چینی که حال به قدرت برتر در حوزه تجاری و نظامی بدل شده بود، با پکن «شرط» کرد که تا 2047 درجه بالای از آزادی را به حکام محلی این بخش از چین اعطاء کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار