امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11646
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 116
علیرضا دائمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود:به طور متوسط سالانه حدود 130 میلیارد مترمکعب آب در ...

علیرضا دائمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود:به طور متوسط سالانه حدود 130 میلیارد مترمکعب آب در کشور وجود دارد که با حدود 29 تا 30 میلیارد مترمکعب آب برگشتی، این میزان درمجموع به 159 میلیارد مترمکعب می رسد.
وی ظرفیت کنونی مخازن سدهای کشور را نیز 57 میلیارد مترمکعب اعلام کرد و افزود: در زمان حاضر 27.5 میلیارد مترمکعب از ظرفیت مخازن از آب پر شده است.
وی ادامه داد: اگرچه نواحی فلات مرکزی دیگر ظرفیتی برای ساخت سدها ندارد، اما سیلاب ها هنوز در نواحی شمالی، جنوبی و غربی کشور وجود دارد و نیاز به مدیریت این آب ها احساس می شود.
دائمی از سدسازی به عنوان آخرین ابزار سازه ای مهار آب و از صرفه جویی، بهره وری آب بالارود، استفاده صحیح از آب زیرزمینی و حفظ آب سبز به عنوان ابزارهای غیر سازه ای یاد کرد.
سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه در زمان کنونی ایران در نیروی مهندسی جزو کشورهای نخست جهان است، اجرای کارهای پیچیده مهندسی مانند سیاه بیشه را از شاهکارهای مهندسی کشور دانست و افزود: در زمان کنونی ایران هیچ کمبودی در زمینه مهندسی نسبت به قوی ترین کارشناسان خارجی ندارد.
انتهای پیام/ک

  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها