امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116465
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
فرشید نوابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: فیلمسازان و کارگردانان در فضای آرام‌تری به تهیه و تولید فیلم می‌پردازند و تولید از لحاظ ...

فرشید نوابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: فیلمسازان و کارگردانان در فضای آرام‌تری به تهیه و تولید فیلم می‌پردازند و تولید از لحاظ کمی و کیفی رشد بیشتری داشته است.

وی عملکرد رئیس سازمان سینمایی کشور را در این عرصه خوب ارزیابی کرد و افزود: در آینده نزدیک شاهد اتفاقات بهتری در عرصه سینمای ایران خواهیم بود.

این هنرمند برنامه‌ریزی برای ارائه کارت سینما به مردم را از جمله اقدامات این سازمان برشمرد و گفت: کارت سینما با فرهنگ‌سازی در کنار کارت سوخت و کارت عابر بانک مردم ایران قرار خواهد گرفت تا سینمای ایران رونق خود را حفظ کند.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای جلوگیری از قاچاق شبکه سینمای خانگی در چند ماه آینده نیز شروع خواهد شد که خبرهای خوبی برای تلاشگران عرصه سینما است.

نوابی در بخش دیگری از سخنان خود با مقایسه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان با بیست و هشتمین دوره آن بیان کرد: بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان به لحاظ انسجام در برگزاری، محل سالن و سایر برنامه‌ریزی‌های داخلی بسیار بهتر بوده است و امیدواریم این روند تا روز آخر جشنواره حفظ شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تولیدات سینمای کودک در ایران توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی، بازی‌های رایانه‌ای و انبوه سرگرمی‌های دوران مدرن را دارد، مطرح کرد: هر فرهنگی خوراک خاص خودش را دارد.

بازیگر سینمای ایران گفت: هر ملتی به رنگ و لعاب توجه می‌کند اما فراتر از رنگ و لعاب فرهنگ هر ملت است.

نوابی خاطر نشان کرد: کودک ما هنوز مدرسه موش‌ها و کلاه قرمزی را دوست دارد، اگرچه این فیلم را در زمان اکران خودش ندیده که این موضوع نشان‌دهنده جذابیت فرهنگ ایرانی برای کودکان این سرزمین است.

وی با تاکید بر سیاست‌گذاری در عرصه سینمای کودک و نوجوان گفت: باید برای کودکان شخصیت قائل شد، برای آنها فیلم ساخت و با برنامه‌ریزی رفتن به سینما را در سبد سرگرمی‌های کودکان جای داد.

نوابی خواستار همکاری بیشتر آموزش و پرورش با سینمای کودک شد و گفت: وزارت آموزش و پرورش باید در طول هفته ساعاتی را به زنگ فرهنگ و هنر اختصاص دهد تا کودکان به سینما رفتن عادت کنند.

به گفته وی این موضوع سبب تشویق فیلم‌سازان به ساخت فیلم و فرهنگ‌سازی در میان کودکان و نوجوانان می‌شود.

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: بزرگ‌ترین نقص جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان نداشتن سرنوشت مشخص فیلم‌های تولید شده است.

نوابی تصریح کرد: جشنواره تنها در این چهار روز زنده و پویاست اما پس از این چهار روز تهیه‌کننده و فیلمساز درباره آینده فیلم‌هایش بی‌اطلاع هستند که باید برای رفع آن چاره‌اندیشی کرد.

انتهای پیام/2301/ل20/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار