امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116466
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیر هیات انتخاب و خرید کتاب از اجرای طرح سه مرحله‌ای توزیع کتاب با اعتبار 93 میلیارد ریال در سراسر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیر هیات انتخاب و خرید کتاب از اجرای طرح سه مرحله‌ای توزیع کتاب با اعتبار 93 میلیارد ریال در سراسر کشور خبر داد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌های امضاء شده بین معاونت امور فرهنگی ارشاد با ادارات کل استان‌ها‌، اختصاص سهمیه‌های اهدای کتاب از ابتدای سال آغاز شده و در حال حاضر مرحله دوم آن در دست اقدام است.

مصطفی امیدی با اشاره به اجرای این طرح عنوان کرد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اجرای طرح سه مرحله‌ای توزیع کتاب از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در سال 1393 مبلغ 93 میلیارد و 600 میلیون ریال به استان‌های سراسر کشور اختصاص داده است.

وی افزود: در مرحله نخست توزیع کتاب در نیمه اول سال جاری مبلغی معادل 33 میلیارد ریال کتاب به استان‌ها اهدا شد.

دبیر هیات انتخاب و خرید کتاب درباره اجرای مرحله دوم این طرح گفت: معاونت امور فرهنگی به منظور عملیاتی شدن این طرح در مرحله دوم سال جاری مبلغ 38 میلیارد و 700 میلیون ریال را برای ادارات کل فرهنگ و ارشاد استان‌ها اختصاص داده است.

امیدی درباره زمان اجرای این طرح گفت: سهمیه‌های مرحله دوم تمامی استان‌های کشور پس از بررسی‌های لازم در هفته اول مهرماه سال جاری به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شده است.

وی افزود: بر اساس حواله‌های صادره، ادارات کل ارشاد اسلامی برای دریافت کتاب‌های مورد نیاز استان تا پایان سال 1393فرصت خواهند داشت.

امیدی درباره میزان و چگونگی حمایت‌های معاونت امور فرهنگی از استان‌های کشور گفت: این حمایت‌ها در چارچوب تفاهم‌نامه‌های امضاء شده با استان‌ها صورت می‌پذیرد و سهمیه هر یک از استان‌ها با در نظر گرفتن عواملی مانند جمعیت، وسعت جغرافیایی استان، تعداد کتابخانه‌ها، تعداد موسسات فرهنگی فعال، تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، میزان مشارکت فعالانه استان در بهره‌گیری از سهمیه‌های قبلی و توزیع مناسب‌تر کتاب‌ها در استان‌ها تعیین شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار