امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11648
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با پایان مهلت ارائه شده به فروشندگان کارتریج‌های تقلبی، از ابتدای هفته ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با پایان مهلت ارائه شده به فروشندگان کارتریج‌های تقلبی، از ابتدای هفته جاری برخورد جدی بازرسان با متخلفان در بازارهای بزرگ ماشین‌های اداری آغاز شده است.

سید مهدی میر مهدی رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران می‌گوید: در ابن بازرسی‌های عمده بیش از حدود 80 درصد واحدهای صنفی متخلف شناسای شده‌اند و بقیه نیز از ترس بازرسی مغازه‌‌های خود را بستند؛ اما برخورد جدی تا آخرین مغازه و آخرین عدد از کارتریج‌ تقلبی ادامه خواهد داشت.

بنابراین گزارش، اما نکته قابل توجه در این بین این است که هدف از بازرسی‌ها جمع‌آوری کارتریج‌های تقلبی نیست؛ بلکه هدف این است که کارتریج غیر اصل با همان نام و قیمت غیر اصل و کارتریج اصل با نام و قیمت اصل به مردم فروخته شود.

میر مهدی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: این کارتریج‌ها به صورت فله‌ای از کشور چین وارد می‌شود و جعبه این کارتریج‌ها با نام برندهای معتبر در ایران تولید می‌شود، زیرا کشور چین نیز نمی‌تواند کالایی را با برند دیگری صادر کند و در نهایت کارتریج چینی با بسته‌بندی‌ ایرانی با نام معتبر وارد بازار می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: ابن تقلب باعث سردرگمی مردم در خرید کارتریج‌ شده است و نمی‌دانند کدام جنس اصل و فرع است و کارتریج‌های غیر اصل که بیش از 40 هزار تومان قیمت ندارند را با قیمت‌های 200 تا 250 هزار تومان می‌خرند.

وی ادامه داد: حرف اتحادیه صنف فناوران این است که هر کالایی به قیمت خودش به فروش برسد و مشتری در خرید کالا فریب نخورد.

میر مهدی افزود: پس از بازرسی‌ها و تفکیک جنس‌های اورجینال از غیر اورجینال، دیگر قیمت کارتریج پایه لیزری مشکی یبش از 60 هزار تومان نخواهد بود.
انتهای پیام/ک 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها