امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116481
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا بایرامی، نویسنده مطرح ایرانی در حوزه ادبیات دفاع مقدس به دعوت بنیاد مطالعات اسلامی روسیه و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا بایرامی، نویسنده مطرح ایرانی در حوزه ادبیات دفاع مقدس به دعوت بنیاد مطالعات اسلامی روسیه و انتشارات صدرا و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، برای حضور و سخنرانی در مراکز علمی ـ فرهنگی روسیه طی یک هفته از 14 تا 20 مهرمهرماه به مسکو می رود.

ترجمه روسی مردگان باغ سبز در شهریور ماه گذشته در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو رونمایی و عرضه شد که به عنوان یکی از ده اثر برتر این نمایشگاه برگزیده شد و نیز نشان نقره جایزه بین‌المللی اوراسیا در بخش نثر را برد.

محمد رضا بایرامی طبق برنامه ریزی بنیاد مطالعات اسلامی و با مساعدت رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، جلساتی را در انستیتو ماکسیم گورکی، دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو ، کتابفروشی مرکزی «بیبلیوگلوبوس»، مراکز فرهنگی بیلایا یابلاکا و مالایا گواردیا داشته و به سخنرانی و پاسخ به پرسشهای طیف کتابخوان روس خواهد پرداخت. طی این برنامه‌ها فرصت دیدار وی با نویسندگان و منتقدان ادبی روس فراهم خواهدشد.

شایان ذکر است که رمان مردگان باغ سبز دومین اثر از سری "پرفروشهای ایرانی" است که از سوی بنیاد مطالعات اسلامی روسیه با هدف تبیین ابعاد فرهنگ و ادبیات معاصر ایران منتشر گردیده است. نخستین اثر از این سری، رمان "من او"، اثر رضا امیرخانی بود که مورد استقبال خوانندگان روس قرار گرفت. این اثر توسط الکساندر آندروشکین به زبان روسی ترجمه و توسط مؤسسه انتشاراتی صدرا و نشر وچه منتشر شده و با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان روسی مواجه شده است و مقالات و یادداشتهایی در این زمینه در وب سایت ها و مطبوعات روسیه منتشر شده است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار