امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116484
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
حسن حیدری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بوشهر با اشاره به مهم‌ترین علل آسیب‌های فرهنگی در استان بوشهر گفت: به نظر من در استان هیچکدام از ...

حسن حیدری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بوشهر با اشاره به مهم‌ترین علل آسیب‌های فرهنگی در استان بوشهر گفت: به نظر من در استان هیچکدام از دستگاه‌های متولی امر فرهنگ یا به وظایف خود آشنایی ندارند و یا در انجام کار فرهنگی کوتاهی می‌کنند.

وی افزود: پیرو منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر جهاد فرهنگی و مهندسی فرهنگی در این استان در اوایل اقدامات خوبی صورت گرفت، ولی متاسفانه از آنجایی که بیشتر طرح‌ها و اقدامات فرهنگی ضربتی و کوتاه مدت است، این اقدامات نیز از این قاعده مستثنی نبود.

عضو کانون اساتید حزب مؤتلفه بوشهر با بیان اینکه آسیب‌شناسی فرهنگی در استان صورت نگرفته و یا به صورت کامل و جامع عملیاتی نشده است، تصریح کرد: یک‌طرف قضیه مردم هستند طرف دیگر امر دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی که متاسفانه امور فرهنگی مظلوم‌ترین امر در حوزه‌های اجرایی شناخته شده و انزوای ساختاری و عملکردی به خود گرفته است.

حیدری با ارزیابی عملکرد نهادهای فرهنگی استان بوشهر گفت: ما در امر فرهنگ حرف برای گفتن زیاد داریم و می‌توانیم حملات نرم فرهنگی دشمن را خنثی کنیم، به شرط اینکه ساختار فکری خودمان را تغییر دهیم که این مهم را باید ابتدا از خودمان شروع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نهادهای فرهنگی در استان خود اصلی و خود واقعی را فراموش کرده و درگیر موضوعات روزمره و روتین اداری شده اند.

عضو کانون اساتید حزب مؤتلفه بوشهر با بیان اینکه روزمرگی فکری و اداری کشنده‌ترین سم مدیریت جامع فرهنگی است، ادامه داد: از یک‌طرف یادواره شهدا برگزار می‌کنیم و هزینه‌های هنگفتی صورت می‌گیرد از طرف دیگر جوان 20 ساله هیچگونه شناختی از شهدای محل و شهر خودش ندارد.

حیدری با بیان اینکه تناقض عملکردی در کار فرهنگی در استان چشمگیر است، تاکید کرد: نقشه راه فرهنگی در استان تدوین نشده و پیوست فرهنگی با وجود تاکیدات مکرر امام خامنه‌ای به سرانجام نرسیده است.

وی با اشاره ظرفیت‌های مغفول مانده در بخش فرهنگی استان بوشهر اضافه کرد: وظیفه همه ماست که نمادها و سمبل‌های زیرساختی فرهنگی کشور و استان را به همه اقشار و طبقات معرفی کنیم.

عضو کانون اساتید حزب مؤتلفه بوشهر افزود: اسناد بالادستی و پایین‌دستی توسعه استان تنها دست نوشته‌هایی هستند که به استان‌ها تزریق می‌شوند، همه اینها باید بومی‌سازی شود و مدیریت عملکردی صورت گیرد.

حیدری با بیان اینکه در امر جوانان هیچ اقدام مثبتی در سال‌های اخیر انجام نگرفته است،که دلیل اصلی آن متولیان غیر متخصص در امر جوانان است.

وی مهمتری ملاک برای ارزیابی را میزان تاثیرگزاری فعالیت‌های صورت گرفته در بخش فرهنگی دانست و گفت: بهترین حالت خروجی فرهنگی است.

وی تاکید کرد: بدون شک اگر مدیریت فرهنگی ما جهادی باشد، شاهد کاهش انحرافات فردی و اجتماعی، جرایم و درگیری‌های جنبی خواهیم بود.

عضو کانون اساتید حزب مؤتلفه بوشهر با اشاره به اینکه اعتقادات و ارزش‌های نهادینه شده نتیجه مثبت خود را در سطح جامعه نشان خواهد داد، گفت: ملاک عمل ما،‌ نسل خوب خواهد بود که نسل‌پروری مفید و مقید باید نتیجه نهایی و اصل اهداف فرهنگی باشد.

انتهای پیام/66006/ب30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها