امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116486
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «چراغ هدایت» مجموعه سخنرانی‌های آیت‌الله محمد شجاعی در خصوص امام حسین(ع) و نهضت ماندگار و جاودان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «چراغ هدایت» مجموعه سخنرانی‌های آیت‌الله محمد شجاعی در خصوص امام حسین(ع) و نهضت ماندگار و جاودان عاشورا است که با همکاری انتشارات سروش و رادیو قرآن منتشر شده و سه چاپ قبلی آن با استقبال خوب مردم و علاقمندان به فرهنگ عاشورا مواجه و اینک چاپ چهارم این کتاب روانه بازار کتاب شده است.

در حقیقت مجموعه حاضر متن بازنویسی شده و تدوین یافته از سخنرانی‌های آیت‌الله محمد شجاعی است که به بررسی و بیان دلایل و درس‌های قیام امام حسین(ع)، تاثیرگذاری شخصیت‌های عاشورایی و حماسه‌سازان این قیام می‌پردازد.

آیت‌الله محمد شجاعی محقق، نویسنده و مدرس عرفان اسلامی و از علمای علم اخلاق هستند و اثر حاضر هشتمین مجلد از آثار این استاد گرانقدر و فرهیخته است. ایشان سال‌ها است که در پرتو خورشید تعالیم انبیاء و بهره‌گیری از آیات و روایات احیاگر خویش به تربیت مشتاقان وصال می‌پردازند.

در بخشی از کتاب آمده است: «ثارالله یعنی خون خدا. هم خون خدا و هم خونی است که خداوند طلبکار آن است. در عالم دو خون به راه افتاده؛ یکی خون سیدالشهدا ء یکی هم خون‌خواهی آن از ناپاکان. یکی خون پاکی که از سیدالشهداء ریخته شد و بقیه تبع آن هستند، همچون خون انبیائی که از قبل از ایشان بر زمین جاری شده یا هر خون پاکی که بعد از ایشان تا روز قیامت بر زمین جاری می‌شود، که همه این‌ها جوشش یک خون بیشتر نیست که همان خون خداست.»

کتاب «چراغ هدایت» در هفت فصل به نگارش درآمده است. فصل اول با عنوان حسین (ع) بنده بی‌مانند خدا با فرازی از زیارت مطلقه امام حسین (ع) شروع می‌شود و آیت‌الله محمد شجاعی با ترجمه این زیارت گوشه‌ای از راه بندگی امام حسین (ع) را بیان می‌کند.

در فصل دوم خواننده با ثواب گریه برای امام حسین (ع) آشنا می‌شود که در بیان آن احادیث و روایات زیادی نیز از سوی آیت‌الله شجاعی بیان می‌شود و اما فصل سوم نیز در راستای فصل قبل ثواب زیارت امام حسین (ع) را بیان می‌کند و از اجر و پاداشی که خداوند بر این زیارت قرار داده است سخن به میان می‌آورد.

فصل چهارم مکارم اخلاقی و فضائل وجودی حضرت امام حسین (ع) را از منظر احادیث و روایات مورد بررسی قرار می‌دهد و فصل پنجم با عنوان خون سیدالشهداء و اشتداد غضب الهی، قیام سیدالشهدا (ع) را برای خوانندگان بازگو می‌کند.

دو فصل آخر با نام‌های هل من ناصر ینصرنی و قیام مختار ثقفی به زوایای مختلف قیام امام حسین (ع) و حوادث بعد از آن که مربوط به قیام مختار ثقفی است می‌پردازد. صفحات پایانی کتاب هم استاد آیت‌الله محمد شجاعی تذکراتی درباره محرم و حضور در مجالس پربرکت این ماه را با منابع و ماخذ مختلف بیان نموده است.

چاپ چهارم کتاب «چراغ هدایت» در 120 صفحه با قیمت 60000 ریال در شمارگان دو هزار نسخه از سوی انتشارات سروش برای مشتاقان فرهنگ عاشورا و قیام سیدالشهدا(ع) منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 و یا به فروشگاه ترنجستان سروش به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 تماس حاصل نمایند.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش امکان‌پذیر است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها