امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116488
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیروز ارجمند مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع خود و معارفه فاضل نظری با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیروز ارجمند مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع خود و معارفه فاضل نظری با بیان این که فاضل نظری را مرد ایمان و تقوا می‌دانم، اظهار کرد: این توفیق را دارم که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای شعر در خدمت آقای نظری باشم و افتخار خواهم داشت هر زمانی که ماموریتم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پایان برسد به حوزه هنری برگردم.

وی درباره فعالیت‌های خود در دوران مدیریت مرکز موسیقی حوزه هنری، گفت: دفتر دانشنامه موسیقی نواحی تاسیس شد که اگر این دفتر در مسیر متعالی خود قرار بگیرد می‌تواند به رشد و بالندگی برسد. در دوران مدیریت در مرکز موسیقی حوزه هنری به استان‌های کشور سفر کردم و با مشکلات و کمبودهای اهالی موسیقی شهرستان‌های کشور آشنا شدم که این امر به فعالیتم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز کمک زیادی کرده است.

*آرشیو موسیقی بومی ایران را تبدیل به نسخه‌های دیجیتال کردیم

پیروز ادامه داد: آرشیو موسیقی بومی ایران که عموما مربوط به موسیقی نواحی است تبدیل به نسخه‌های دیجیتال شد و در حال حاضر این آرشیو از معرض نابودی نجات پیدا کرده است و امیدوارم تبدیل به بانک موسیقی ملی ایران شود.

ارجمند گفت: 35 عنوان اثر تولید شد که تعدادی از آن‌ها تولید و عرضه شده است و عرضه بخشی از آن‌ها ادامه خواهد داشت. در حوزه موسیقی 4 پژوهش کاربردی داشتیم که 2 تا از این پژوهش‌ها بسیار مهم بودند و در حال حاضر در بخش اقتصاد و موسیقی برای ما راهگشا هستند. همچنین از برگزاری حدود 100 کنسرت حمایت کردیم که به خیر و خوشی برگزار شد. استودیو پژواک نیز بازدهی چند برابری داشت و خوشبختانه آثار بسیار خوبی در آن تولید شد.

*حسرت دو کار در حوزه هنری به دلم ماند

مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در حوزه هنری دو کار بود که دوست داشتم انجام شود اما به دلیل مشکلات بودجه انجام نشد و امیدوارم در مدیریت فاضل نظری پی گرفته شود. یکی انتشار فصلنامه مقام با رویکرد جدید بود که برای چند شماره آن مطالب و مقالات آماده شد و رویکرد خوبی در این مورد آغاز کردیم. دیگری هم تشکیل گروه «کُر» درحوزه هنری است که اگر بتواند گروه کر مبنایی مبتنی بر تولیدات و مفاهیم ارزشی داشته باشد می‌تواند جای خالی این مبحث را در ایران پر کند. امیدواریم این گروه کر بتواند فعالیت خودش را آغاز کند و ما هم آمادگی داریم هر حمایتی لازم است در این زمینه انجام دهیم.

*در سند توسعه موسیقی کشور نقش ویژه‌ای برای حوزه هنری در نظر گرفته‌ایم

وی خاطرنشان کرد: در سند توسعه موسیقی کشور که در حال تدوین است به طور ویژه به نقش و برنامه‌ای که برای حوزه هنری دیده‌ایم توجه داریم و امیدواریم حوزه نقش موثر خود را ایفا کند. حوزه هنری به عنوان یکی از 3 مرکز بزرگ و تاثیرگذار در حوزه موسیقی کشور در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما است. چشم امید بسیاری از موسیقیدانان ملی، اعم از سنتی و محلی به حوزه هنری است و همه دوست دارند آثارشان در این نهاد تولید و حمایت شود. هنرمندان افتخار می‌کنند که اثرشان در حوزه تولید شود.

وی با اشاره به سمت خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: مسیر سختی را آغاز کرده‌ام. مدیریت مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به لحاظ دشواری کار، بسیار زیاد است روزی حدود 20 ساعت کار فشرده و سخت در ارشاد باعث شده است محاسن و موهایم سفید شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها