امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116500
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مراسم افتتاحیه معنوی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که با حضور محمدرضا

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مراسم افتتاحیه معنوی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که با حضور محمدرضا جعفری جلوه (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی)، مهدی مسعودشاهی (دبیر جشنواره) و سید حسینعلی شهیدی (دبیر اجرایی جشنواره) پیش از ظهر امروز در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد،

  محمدرضا جعفری‌جلوه با درود به روح پرفتوح شهدای ایران زمین، گفت:  سلام من بر شما عزیزان و نوگلان سرزمین سترگ ایران و شهدای سرافراز این مرز و بوم که امروز در سایه آرامش آنها، ما اینجا جمع شده‌ایم.

وی در ادامه تاکید کرد : سینمای کودک؛ سینمایی است که در خدمت سرمایه‌های این سرزمین و کشور بوده و باید باشد چراکه شما نوجوانان و کودکان آینده‌ها را خواهید ساخت و پشتوانه شما، همین ایثارگران و شهیدان هستند که در این مکان خفته‌اند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اضافه کرد: نوجوانان و ایثارگران در کنار ریشه‌های فرهنگی و اصیل که در آن تنفس می‌کنیم، پشتوانه بزرگ سینمای یک کشور هستند. امروز ما در فضایی تنفس می‌کنیم که ایثار همین شهدا و جانبازان برای ما ساخته‌اند و اگر امروز در این کشور هنوز زندگی ناب و پاک داریم، به دلیل وجود همین افراد است.

وی با تاکید بر اینکه به اعتقاد من سینمای کودک و نوجوان مهمترین بخش سینمای ایران است، افزود: سینمای کودک، سینمایی است که قرار است فردای کودکان را بسازد و در اصل سینمای کودک یعنی آینده سینمای ما.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در ادامه مراسم به این نکته اشاره داشت: امیدوارم با انرژی مثبت شما، سینما بتواند راه خود را درست بشناسد و سینمای کودک بر روی ریل حرکتی خود قرار گیرد. اتفاقی که متاسفانه در سال های گذشته، کمتر دیده شده بود.

جعفری جلوه خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌ها و آیین‌های فرهنگی، می‌تواند  سالن‌های سینما را به عرصه‌های مهم فرهنگسازی‌های عظیم تبدیل کند و نشان دهد که نقش سینما در عرصه فرهنگسازی تا چه اندازه مهم است.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها