امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116505
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «دزد و پری» با حضور حسین قناعت (کارگردان)، بهزاد فراهانی، رابعه اسکویی ، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «دزد و پری» با حضور حسین قناعت (کارگردان)، بهزاد فراهانی، رابعه اسکویی ، نادر سلیمانی ، حمید کاشانی (بازیگر ) و پارسا شکوری (بازیگر کودک ) در سالن فرشچیان برگزار شد.

در ابتدای این نشست حسین قناعت کارگردان فیلم سینمایی «دزد و پری» گفت: سینمای کودک سینمایی است که برای کودک باشد. این روزها بحثی به نام فیلم درباره کودک هم مد شده است من چنین چیزی را در این ژانر نمی‌بینم.

وی با بیان اینکه مخاطب کودک باید از همین فیلم‌های کودک تغذیه کند، گفت: بسیار خوشحالم از اینکه اولین نمایش فیلم «دزد و پری» در جشنواره کودک بوده و خوشحال‌ترم از اینکه مخاطب توانست با این فیلم به خوبی ارتباط برقرار کند.

قناعت در ادامه خاطرنشان کرد: البته در سالن در زمان نمایش فیلم بزرگسالان هم حضور داشتند. خوشحالم از اینکه کودک درون بزرگسالان هم توانست با فیلم «دزد و پری» ارتباط برقرار کند.

کارگردان «دزد و پری» در پاسخ به این سوال که آیا باید فیلم‌های کودک واقعیت‌ها را به تصویر بکشد، پاسخ داد: واقعیتی که در بیرون از فیلم‌ها حاکم است، برای کودکان ما واقعی نیست. بنابراین نمی‌توانیم آنها را درفیلم به تصویر بکشیم ضمن اینکه قرار است کودکان در سالن سینما لحظات شادی را تجربه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقات سیاسی که در کشور وجود دارد اگر بخواهیم آنها را به تصویر بکشیم کودکانمان به هیچ وجه شاد نمی‌شوند.

قناعت در پاسخ به سوالی که وضعیت امروز سینمای کودک را چطور می‌بینید، گفت: برای فعالیت در سینمای کودک انرژی زیادی دارم و تا آنجا که امکان داشته باشد در این سینما کار می‌کنم .اگر امکان ساخت و فعالیت در این حوزه نبود، به سراغ سینمای بزرگسال می‌روم.

وی در ادامه افزود: بعد از 5 سال توانستم فیلم کودک بسازم ضمن اینکه تا به امروز 2 فیلم من که در حوزه کودک ساخته شده اکران نشده است اما با روی کار آمدن دولت جدید و امیدهایی که در دل سینماگران به وجود آمده جای کار فراهم شده است. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

این کارگردان کودک همچنین خاطرنشان کرد: بودجه، تولید و اکران سه شاخصه مهم برای سینمای کودک است که متاسفانه هر سه آنها ضعیف است. باید توجه داشت که چرخه کودک فعال باشد. متاسفانه تنها در جشنواره فیلم کودک است که چند فیلم به نمایش درمی‌آید و تا سال دیگر به فراموشی سپرده می‌شود.اگر این چرخه ادامه داشته باشد و قطع نشود، قطعا اتفاقات خوبی برای سینمای کودک رقم خواهد خورد. ضمن اینکه آموزش و پرورش یکی از مهمترین حامیان سینمای کودک خواهد بود که باید در این حوزه فعالیت داشته باشد.

در ادامه این نشست بهزاد فراهانی بازیگر فیلم گفت: برای اولین بار است که در فیلم کودک و نوجوان حضور دارم و این امر به یمن رفاقت چند ساله من با حسین قناعت انجام شد. از اینکه من را برای بازی در این فیلم انتخاب کرد، بسیار خوشحالم. معتقدم باید در سینمای کودک نجابت و سلامت شرقی را ببینیم.

فراهانی همچنین خاطرنشان کرد: در این فیلم ضرباهنگ خوبی وجود دارد امیدوارم این ضرباهنگ‌ها در سینمای کودک ادامه داشته باشد و سینمای کودک رشد کند.

بازیگر فیلم ادامه داد: امروز وقت آن رسیده تا از تجربیات خوب جهان استفاده کنیم زیرا در این صورت از ارزش‌های خوب کشور ما کاسته نخواهد شد. باید توجه داشت که این فرهنگ‌ها هستند که صلح و دوستی را به وجود می‌آورند و قطعا اگر از صلح و دوستی استفاده کنیم، کشور به رشد و شکوفایی خواهد رسید.

در ادامه این نشست رابعه اسکویی دیگر بازیگر با تشکر از کسانی که فیلم کودک می‌سازند، گفت: فیلم ساختن در حوزه کودک در ایران امری غیرممکن است. باید کسی را که جرات پیدا می‌کند و فیلم کودک می‌سازد، ستایش کرد. ژانر کودک بسیار سخت است زیرا با دنیا، آرزوها و روانشناسی کودک سر و کار دارد که این کار مشکل و طاقت‌فرسایی است.

اسکویی همچنین گفت: برای سینمای کودک باید چارچوبی درنظر گرفته شود زیرا کودک به همین شکل باقی نخواهند ماند و بزرگ خواهد شد ، باید به سینمای کودک بانگاه زیرساختی توجه کنیم .

در ادامه نشست نادر سلیمانی گفت: به حسین قناعت خسته نباشید می‌گویم زیرا همانطور که رابعه اسکویی گفت کار کردن در سینمای کودک سخت است و امروز افتخار می‌کنم که در این فیلم کودک حضور داشتم.

حمید کاشانی دیگر بازیگر فیلم درباره اولین حضورش در سینمای کودک گفت : اولین تجربه حضور در سینمای کودک را دارم و امیدوارم کار آخرم نباشد زیرا کار با کودکان و در کنار آنان فعالیت کردن بسیار لذت بخش است .

پارسا شکوری ‌فر بازیگر کودک فیلم نیز گفت: از اینکه در جمع شما هستم بسیار خوشحالم. نقشم را در فیلم سینمایی دزد و پری خیلی دوست داشتم .

بنابراین گزارش،  در نشست فیلم «دزد و پری» علاوه بر حضور عوامل فیلم  هنرمندانی چون سعید راد، محمدرضا شریفی نیا، کوروش تهامی، مجید مظفری، سیدجواد هاشمی، رضا درستکار و عبدالله باکیده حضور داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار