امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116507
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست داوران کودک و نوجوان بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در حالی برگزار که روایت محمد قراوی کودک ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست داوران کودک و نوجوان بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در حالی برگزار که روایت محمد قراوی کودک فلسطینی از مشکلاتش برای خروج از غزه و مظلومین مردمان این منطقه باعث شد تا مهدی مسعودشاهی دبیر جشنواره کاملا منقلب و تحت تاثیر حرف های او قرار بگیرد.

پس از پایان صحبت های محمد قراوی که همه حاضران در سالن را متاثر کرده بود، مهدی مسعودشاهی که بغض گلویش را گرفته بود و صدایش کاملا می لرزید در سخنانی خطاب به داوران کودک و نوجوان حاضر در اصفهان گفت: «خیلی خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستم و به نمایندگی از شما کودکان و جوانان برومند جهان، محمد را می‌بوسم».

دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان که به شدت صدایش از شدت بغض می‌لرزید ادامه داد:«این محمد یکی از بچه‌‎های مظلوم جهان است، ایشان هم می‌تواند مثل شما زندگی کند و همانطور که خداوند به شما این زندگی خوب و سعادتمند را بخشیده است،محمد هم باید زندگی می‌کرد».

مسعودشاهی افزود:«تعریفی که محمد از درباره خروج از کشورش داشت یک تاریخ است و شما که این تاریخ را شنیدید مطمئن هستم برای آیندگان آنرا را نقل خواهید کرد. ما امثال محمد را در سراسر جهان بسیار داریم و اینها ثمره زیاده‌خواهی و تجاوز کشورهای سلطه‌گر هستند و من خوشحالم که محمد به نمایندگی از مستضعفین جهان در کنار شما نشسته است دو محمد و محمدها قهرمان‌های آینده جهان هستند».

وی در خاتمه سخنانش اظهار داشت:«ما به عنوان هنرمندانی که مسولیت داریم و فکر می‌کنیم ایده و عقیده مان را باید به اثر هنری تبدیل کنیم این قول را به محمد و امثال محمد می‌دهیم که پیامشان را به جهان منتقل می‌کنیم. من از شما تشکر می‌کنم که به ایران آمدید و خوشحالم که به عنوان دبیر جشنواره در خدمت شما هستم و تا پایان جشنواره و حتی پس از آن این ارتباط می‌تواند حفظ شود تا برای آثار هنری که تولید می‌کنیم، به هم کمک کنیم».

براساس این گزارش، پس از پایان صحبت‌های مسعودشاهی برخی از داوران کودک و نوجوان از محمد قراوی درباره شرایط زندگی در غزه سوالاتی کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها