امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116511
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۲۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به‌همراه دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه جنگ ارتش از منطقه یکم دریایی، کارخانجات نیروی دریایی ارتش و ناوشکن جماران بازدید کرد.
سرلشکر صفوی در جریان این بازدید طی سخنانی، با اشاره به تهدیدات احتمالی آینده گفت: مبداء تهدیدات احتمالی دریایی علیه ایران، احتمالا از دریای مدیترانه، دریای سرخ، اقیانوس هند تا دریای عمان و خلیج فارس خواهد بود و نیروهای مسلح ایران باید تهدیدات و ماجراجویی احتمالی دشمنان را از مبداء آن مورد هدف قرار دهند.
سرلشکر صفوی اظهار کرد: اگرچه دشمنان فرامنطقه‌ای پس از شکست در عراق و افغانستان و غزه می‌دانند جمهوری اسلامی ایران قوی‌تر از گذشته شده است و آنها ضعیف‌تر شده‌اند.
وی با اشاره به ضرورت تدوین راهبرد دریایی در بخش های مختلف گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن 2700 کیلومتر ساحل در دریای عمان و خلیج فارس و دریای خزر، ضرورت دارد که راهبرد دریایی را در بخش نظامی و غیر نظامی تدوین کند.
وی گفت: با توجه به تهدیدات احتمالی آینده که ماهیت دریاپایه و هواپایه خواهند داشت، می بایست هم راهبرد دریایی و هم راهبرد پدافند هوایی دفاع از کشور را تدوین کنیم که بخش نظامی این کار بر عهده نیروهای مسلح و بخش غیرنظامی آن به‌عهده دولت است.
صفوی در تشریح اهمیت ژئوپلیتیک خلیج فارس گفت: موقعیت ژئو استراتژیک و ژئوپلیتیک، منابع عظیم نفت و گاز، نقش فرهنگی و ایدئولوژیک و بازار مصرف کالا و تسلیحات نظامی، از مهمترین عوامل اهمیت آفرین این منطقه است.
وی افزود: هر قدرت نظامی بحری که در اقیانوس هند و اطراف آن بخواهد عملیات نظامی وسیع زمینی، هوایی و یا دریایی انجام دهد، باید منطقه خلیج فارس، دریای عمان و دریای عرب را مورد توجه در استراتژی نظامی خود قرار دهد.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بازدید از ناوشکن جماران با تقدیر از کارشناسان و متخصصان نیروی دریایی ارتش که با همت و نبوغ توانستند طی مدت کوتاهی تدبیر فرماندهی معظم کل قوا را عملیاتی کنند، گفت: ملت هوشمند ایران به فرزندان دلاور ارتشی و سپاهی خود که در دریای خروشان عمان و خلیج فارس از حیثیت و اقتدار و منافع ملی حفاظت و پاسداری می کنند، مباهات می کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها