امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116519
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 12
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با مهلت قوه قضائیه به دولت برای بستن برخی شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: ...

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با مهلت قوه قضائیه به دولت برای بستن برخی شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: علت اصرار برای بستن شبکه‌های اجتماعی مدیریت این نوع شبکه‌هاست.

وی با بیان اینکه ما با اصل شبکه اجتماعی مخالفت نداریم، بیان داشت: شبکه‌های اجتماعی که افراد می‌توانند به وسیله آن با یکدیگر ارتباط داشته باشند ایرادی ندارد، اما اینکه مدیریت این شبکه‌ها با افراد بیگانه و دشمنان نظام باشد ایراد قانونی دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه چرا مدیریت شبکه‌های اجتماعی باید با بیگانگان باشد، ادامه داد: صهیونیست‌ها از طریق انواع و اقسام شبکه‌های اجتماعی نظیر وایبر و واتس‌آپ القائات فرهنگی خود را به جامعه ما تزریق می‌کنند و انواع جاسوسی‌ها از طریق این شبکه‌ها صورت می‌گیرد.

پژمانفر اقدام قوه قضائیه در راستای بستن این شبکه‌ها را بسیار مفید و ارزشمند دانست و ابراز کرد: امیدواریم وزارت ارتباطات به این مسئله به چشم یک فرصت نگاه کند و بداند که ما همه به دنبال حل این مشکل هستیم و می‌خواهیم شبکه‌های اجتماعی با مدیریت داخلی داشته باشیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مسئله فیلترینگ عنوان کرد: در تمام کشورها و حتی در کشورهای لائیک مسئله فیلتر کردن جدی گرفته می‌شود؛ بنابراین ضرورت دارد که ما به عنوان یک کشور انقلابی در بحث فیلتر کردن اقدام جدی انجام دهیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در تمام دنیا اینترنت کودک با اینترنت جوان و بزرگسالان متفاوت است، تصریح کرد: اینترنت هر کاربر کد دارد و مشخص است چه کسی پشت هر سیستم قرار دارد.

پژمانفر به نبودن محدودیت سنی برای کاربران در کشور انتقاد کرد و گفت: متأسفانه در کشور ما کاربران اینترنت از کودک شش ساله تا فرد بزرگسال را شامل می‌شود و تمام مواردی که یک بزرگسال به آن دسترسی دارد خیلی راحت در اختیار کودکان ما نیز قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: والدین باید محتوای استفاده فرزندانشان از اینترنت را بررسی کنند و شرایطی فراهم آورند تا فرزندانشان بر اساس اقتضای سنی از اینترنت استفاده کنند.

*لزوم ایجاد شبکه‌های اجتماعی با مدیریت داخلی

وی در ارتباط با واکنش کابران وایبر و واتس‌آپ برای بستن این شبکه‌ها اظهار کرد: قصد نداریم شبکه‌های اجتماعی را فقط ببندیم، بلکه قصد ما گسترش شبکه‌های اجتماعی با مدیریت داخلی کشورمان است.

پژمانفر از راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد و افزود: شبکه ملی اطلاعات باید در راستای پاسخ به تمام نیاز کاربران ایجاد شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی جایگزین تمام برنامه‌ریزی‌ها به دست خودمان است و همچنین مدیریت آن نیز داخلی است.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت شبکه‌های ما نباید به دست آمریکا و اروپا باشد، بیان کرد: ما به دنبال جلوگیری از بهره‌برداری مردم از اطلاعات و تکنولوژی نیستیم، بلکه هدف ما کوتاه کردن دست دشمن از مدیریت بر تمام زندگی و رفتار و فرهنگ ماست.

پژمانفر در ارتباط با سینمای خانگی نیز خاطرنشان کرد: سینمای خانگی با صدا و سیما رقابت نمی‌کند بلکه ظرفیت خوبی دارد که باید مدیریت شود تا خدمات بیشتری ارائه کند.
انتهای پیام/70005/ی40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها