امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11652
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» گردآوری آمار و اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه متوسط دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح های عمرانی ملی و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» گردآوری آمار و اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه متوسط دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح های عمرانی ملی و استانی در دست اجرا در استان تهران در دوره مورد نظر از سوی مرکز آمار ایران اعلام شد.

جمع آوری اطلاعات مربوط به دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح های عمرانی ملی و استانی با توجه به اهمیت نقش آن در برآورد هزینه‌های طرح های عمرانی دولت همواره مورد توجه بوده است.

بنابه درخواست معاونت امور فنی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری از سال 1365 تا سال 1370 طرح آمارگیری از دستمزد نیروی انسانی توسط مرکز آمار ایران تهیه و به صورت شش ماهه در تمامی استان های کشور اجرا و نتایج آن به صورت نشریات شش ماهه و سالانه منتشر شده است. از سال 1374 ، طرح با انجام تغییراتی در سطح استان تهران و در دو مرحله از سال (شش ماهه) اجرا و نتایج آن منتشر شده است.

تعریف دستمزد ساعتی

منظور از دستمزد ساعتی، مبلغی است که شخص در مقابل انجام کار یا خدمتی مشخص در مدت یک ساعت، به طور ثابت و به صورت نقدی یا غیرنقدی دریافت می‌کند.

در این طرح، دستمزد نیروی انسانی شاغل در پروژه‌های عمرانی دولت موردنظر است که عبارت است از پرداختی برای انجام کار مفید عامل انجام کار با احتساب تمامی مزایای قانونی آن.

بر این اساس کمترین و بیشترین درصد تغییرات متوسط دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرحهای عمرانی ملی و استانی در سطح استان تهران در نیمه دوم سال 1391 به تفکیک هرگروه، نسبت به نیمه ی قبل (نیمه اول 1391) و نیمه ی مشابه سال قبل (نیمه دوم 1390) ارائه شده است.

براین اساس دستمزد 109 قلم منتخب از انواع نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی بوده که در 26 گروه شغلی طبقه بندی شده است.

رانندگان ماشین آلات حمل و نقل، رانندگان ماشین‌های سنگین، کارهای بنایی ابنیه‌ ساختمان، قالب‌بند چوبی، قالب بندی فلزی، آرماتوربند، کارهای بتنی،‌اسکلت ساز ساختمانی، آهنگر در و پنجره‌ساز ساختمان،‌عایق کار و آسفالت کار ابنیه ساختمان، سیمان کار، سنگ کار، کاشی کار، گچ کار، بنا و سنگ تراش ابنیه راه، آسفالت کار راه و محوطه، لوله کش تاسیسات ابنیه، عایق کار تاسیساتی، کانال ساز،‌ سیم کش ساختمان، کابل کش و مفصل بند فشار ضعیف و حفاظت کاتودیک،‌کابل کش و مفصل بند فشار قوی، کارگر، شیشه بر، نقش ساختمان، الومینیوم کار را شامل می‌شود.

نتایج یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد در تمامی گروه‌های شغلی موجود در طرح دستمزد افزایش داشته است و میزان آن برای گروه‌های طبقه بندی شده متفاوت است.

بیشترین متوسط افزایش دستمزد در گروه‌های فوق مربوط به مشاغل کانال سازی با 28.2،‌ کابل کشی 27.8 و عایق کار و آسفالت کار با 27.4 درصد است.

همچنین افزایش دستمزدها در همه گروه‌های طبقه بندی شده بین 24 تا 28 درصد در نوسان بوده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها