امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116527
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 18
محمدمهدی رئیس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در مورد تأثیر اختصاص بیش از 5 هزار میلیارد تومان یارانه تولید از سوی دولت به این نکته اشاره کرد ...

محمدمهدی رئیس‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در مورد تأثیر اختصاص بیش از 5 هزار میلیارد تومان یارانه تولید از سوی دولت به این نکته اشاره کرد که این بودجه باید تابع یک دستورالعمل یا آیین‌نامه اجرایی باشد تا نحوه تخصیص یارانه به بخش‌های مختلف تولید مشخص شود.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید ابتدا مشکلات بخش تولید را بررسی کرده و بر مبنای یک آیین‌نامه اجرایی یارانه را با توجه به میزان مشکلات تخصیص دهد، افزود: در صنایع بزرگ مانند فولاد، ذوب آهن و صنایع انرژی‌بر، دولت می‌تواند یارانه تولید را برای پرداخت بخشی از مابه‌التفاوت هزینه انرژی استفاده کند که در قیمت تمام شده واحدها اثر می‌گذارد و امکان رقابت در بازار را بیشتر می‌کند و در عین حال جلوی روند افزایشی قیمت را می‌گیرد.

رئیس‌زاده در مورد تأثیر یارانه تولید در صنایع کوچک و متوسط هم اظهار داشتت: قضیه در مورد این صنایع متفاوت است که می‌تواند بخشی از این یارانه بابت بدهی‌های معوق بانک‌ها استفاده شود و وزرات صنعت در صنایع کوچک باید موضوعی برخوزد کند و ابتدا مشکلات صنایع را استعلام کرده و بعد با کارهایی مانند بخشودگی جرائم، صنایع کوچک را از لیست بدهکاران بانک‌ها خارج کند،

به اعتقاد رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی تهران برخی از واحدهای تولیدی که امکان تولید دارند با نیمی از ظرفیت خود کار می‌کنند که اگر سرمایه در گردش به آنها تزریق شود می‌توانند روی پای خود بایستند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد که ایجاد اشتغال بیشتر پیش‌شرط خروج از رکود است و با افزایش سرمایه در گردش صنایع کوچک، قیمت تمام شده آنها نیز اقتصادی‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در بنگاه‌های بزرگ نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری دارد درحالی که در صنایع کوچک و متوسط اینگونه نیست، خاطرنشان کرد: امیدواریم اختصاص یارانه فقط به عدد و رقم و ارائه آمار منتج نشود و اتفاقی که زمان آقای احمدی‌نژاد افتاد که یارانه فقط به چند واحد بزرگ وابسته به دولت داده شد و بقیه بی‌نصیب ماندند دوباره نیفتد.

به گزارش فارس، طی دو هفته اخیر در جلسه هیأت دولت و بنا بر اعلام نوبخت معاون رئیس‌جمهور بیش از 5 هزار میلیارد تومان یارانه برای رونق در بخش تولید اختصاص یافت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها