امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116528
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 77
بهرام افشارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره نتایج ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: بازی‌های آسیایی

بهرام افشارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره نتایج ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: بازی‌های آسیایی رقابت سختی است اما نتایج حاصل شده خوب بود. در برخی از رشته‌ها مثل فوتبال و جودو آنطور که انتظار می‌رفت، نتیجه نگرفتند در برخی رشته‌ها هم که انتظار مدال نبود خوب ظاهر شدند با توجه به زمان کمی که بود ورزشکاران ایران توانستند در این وضعیت که همه کشورها کار می‌کنند مقام پنجمی را به دست آورند، قزاقستان خوب کار کرد و هفت هشت مدال از ما بیشتر گرفت.

وی ادامه داد: ما در شنا، دومیدانی، ژیمناستیک و تیراندازی با کمان می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم و مدال‌های بیشتری کسب کنیم. به هر حال بازی‌های آسیایی سخت است و باید سرمایه‌گذاری زیادی روی آن صورت بگیرد. البته همبستگی خوبی بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایجاد شد که سهم بزرگی در فضای خوب کاروان ایران داشتند.

دبیرکل سابق کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سؤال که کدام مدال برای شما خوشایند بود و انتظار نداشتید کسب شود، اظهار داشت: نجمه خدمتی در تیراندازی مدال طلا را گرفت که بسیار قابل احترام است البته هر مدالی در فضای خودش قابل احترام است.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد ناداوری‌های صورت گرفته در بازی‌های آسیایی عنوان کرد: ناداوری‌ها وجود دارد اما ما باید طوری کار کنیم که با کار و قدرت زیاد جلوی ناداوری‌ها را بگیریم. یادم می‌آید موحد به من گفت ما باید طوری کشتی بگیریم و روی حریف بنشینیم که او نتواند تکان بخورد. متأسفانه ما در کشتی کسی را که جوابگو باشد نداریم. رسول خادم خوب فعالیت می‌کند و در فدراسیون موفق بوده امیدواریم در آینده امیرخادم هم بتواند در فیلا کرسی بگیرد تا از این وضعیت خلاص شویم.

وی درباره اینکه متأسفانه در ایران همه در تلاش هستند به جای به دست آوردن کرسی آن را از دست بدهند تصریح کرد: مطمئن باشید با این شرایط در المپیک و بازی‌های آسیایی آینده نتایج ضعیف‌تر خواهد بود اگر همبستگی و وحدت کلمه را حفظ نکنیم و گذشت نداشته باشیم نتایج بدتر خواهد بود.

افشارزاده درباره جلسه‌ای که با هیأت‌اجرایی شورای المپیک آسیا داشت، گفت: ما در این جلسه درباره بازی‌های آسیایی آینده که در اندونزی برگزار می‌شود صحبت کردیم. همچنین توماس باخ گزارشی کامل از IOC ارائه کرد، آنها روی نوجوانان، جوانان و همچنین توجه کردن به کلاس‌های آموزشی برای بالا بردن سطح مربیان اشاره دارند. گزارش کاملی از رشته‌های مختلف ارائه شد من هم به عنوان رئیس کمیته اطلاعات و آمار گزارشی را ارائه کردم.

افشارزاده درباره اینکه ایران می‌تواند میزبانی هیأت اجرایی آسیایی را داشته باشد یا خیر گفت: کیومرث هاشمی در جلسه‌ای که با شیخ احمد داشت قرار شد در سال 2015 جلسه هیأت اجرایی OCA در تهران برگزار شود.

دبیرکل سابق کمیته ملی المپیک در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی بر اینکه پیش از این اعلام کرده بودید مسابقات غرب آسیا بعد از بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود چنین اتفاقی خواهد افتاد یا خیر، تصریح کرد: باید روی آن بحث کنیم از غرب آسیا برنامه‌ریزی شود البته هنوز زمان جلسه مشخص نیست اما صددرصد این مسابقات برگزار خواهد شد. کیومرث هاشمی تمایل دارد که این کار صورت بگیرد حیف شد آن موقع این رقابت‌ها را برگزار نکردیم چون هم اسپانسر داشتیم و هم کیش آماده بود. البته شاید سیاست این بود که در آن زمان برگزار نشود.
انتهای پیام/د

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها