امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116539
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 101
داود رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: برای کودکان تا قبل از سن 6سالگی چون توانایی لازم برای انجام ورزش های سازمان یافته مثل فوتبال ...

داود رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: برای کودکان تا قبل از سن 6سالگی چون توانایی لازم برای انجام ورزش های سازمان یافته مثل فوتبال را ندارند توصیه نمی شود ولی ورزش هایی مثل دو و شنا توصیه می شود.

وی ادامه داد: برای کودکان این رده سنی ورزش هایی مناسب است که سخت نباشد و احتیاج به فنون خاصی نداشته باشد و در عین حال باعث لذت بردن کودکان هم شود.

رحمتی تصریح کرد: آموزش ورزشهای رزمی مثل کاراته، جودو و تکواندو می تواند به کودکانی که اعتماد به نفس پایینی دارند، کمک کنند.با این وجود والدین می توانند دوره های مقدماتی این ورزش ها را از حدود سن 4 یا 5 سالگی برای فرزندانشان شروع کنند.

این متخصص پزشکی ورزشی گفت: ورزش هایی که نیاز به استفاده از راکت دارند و چون کودکان باید مهارت و دقت را در اینگونه ورزشها بیاموزند مانند تنیس،پینگ پنگ،بدمینتون از حدود سن 7 سالگی می تواند آغاز شود.

رحمتی تصریح کرد: تمرین با وزنه های کوچک ایرادی ندارد ولی ورزش هایی مثل وزنه برداری و پاورلیفتینگ برای کودکان ممنوع است چون به عضلات و استخوانهای آنها آسیب می زند.

وی ادامه داد: برای کودکانی که علاقه به ورزش ندارند بهتر است با انجام ورزشهای خانوادگی مثل دوچرخه سواری و شنا،کودک را تشویق کرد.برای این کودکان چون رقابت کردن سخت است پس بهتر است با ورزشهای ساده مثل پیاده روی،کودک را به ورزش کردن عادت داد.

رحمتی گفت: بنابراین خانواده ها برای ایجاد فرهنگ ورزش در کودکان باید از آنها حمایت کنند و در ابتدای کار فضای شاد را فراهم کنند یا شرایطی را مهیا کنند تا با دوستانشان به ورزش کردن بپردازند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار