امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116553
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 37
محمدتقی روغنی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه فعالیت خبرنگاران آزاد در دنیا به عنوان حرفه‌ای پذیرفته شده مطرح است، اظهار داشت: ...

محمدتقی روغنی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه فعالیت خبرنگاران آزاد در دنیا به عنوان حرفه‌ای پذیرفته شده مطرح است، اظهار داشت: فعالیت خبرنگاران آزاد در دنیا به عنوان حرفه‌ای شناخته شده‌ است که بر اساس آن خبرنگاران متناسب با نوع فعالیت و عملکرد خود با رسانه‌های مختلف همکاری می‌کنند و دستمزد می‌گیرند.

سرپرست مؤسسه ایران در ادامه افزود: این در حالی است که حرفه خبرنگاری در کشور ما به عنوان یک حرفه شناخته نشده محسوب نمی‌شود.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها ترجیح می‌دهند که خبرنگاران حرفه‌ای را در اختیار خود بگیرند به‌گونه‌ای که این دسته از خبرنگاران فقط در رسانه‌ای خاص فعالیت کنند و فعالیت آنها سایر رسانه‌ها را در برنگیرد.

روغنی‌ها با اعلام اینکه در کشور ما تعداد خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به تناسب رسانه‌ها زیاد است، ابراز داشت: بر همین اساس رسانه‌ها متکی به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران خودشان هستند.

سرپرست مؤسسه ایران همچنین گفت: از آنجایی که فعالیت رسانه‌های کشور در مقایسه با سایر کشورها محدود است، از اینرو ضرورتی برای فعالیت خبرنگاران آزاد در کشور احساس نمی‌شود.

روغنی یادآور شد: اگر شاهد افزایش خبرنگاران آزاد در کشور باشیم، شاهد ایجاد رقابتی مثبت در این زمینه خواهیم شد، البته لازم است این امر از سوی مراجع رسمی به رسمیت شناخته شود و کارت خبرنگاری برای این دسته از خبرنگاران صادر شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها