امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116557
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 55
مرتضی اکبر‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره تامین سرویس‌های بهداشتی و حمام برای مناطق حادثه‌دیده در کشور اظهار داشت: بر اساس آئین‌نامه ...

مرتضی اکبر‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره تامین سرویس‌های بهداشتی و حمام برای مناطق حادثه‌دیده در کشور اظهار داشت: بر اساس آئین‌نامه سازمان مدیریت بحران کشور 14 گروه در هنگام بحران وظایف مختلفی را برعهده دارند. به عنوان مثال وزارت بهداشت و درمان در کارگروه بهداشت و درمان در مواقع بحرانی پاسخگو است، در اطلا‌ع‌رسانی و آموزش کارگروه صدا و سیما فعالیت می‌کند، در راه و شهرسازی و حمل و نقل کارگروه وزارت راه و شهرسازی مسئول است و در امداد و نجات و ارائه خدمات مختلف هلال احمر وظایفی را بر اساس آئین‌نامه فعلی سازمان برعهده دارد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: امداد و نجات هلال احمر در شرایط سخت وقوع حادثه کمپ‌های خدماتی خود را باید دایر کند و به حادثه‌دیدگان خدمات لازم را ارائه دهد. این خدمات در اردوگاه‌ها و یا اسکان‌های اضطراری باید ارائه شود. بر این اساس سرویس‌های بهداشتی و سایر اقلام دیگر نیز بر اساس آئین‌نامه باید توسط کارگروه امداد و نجات که زیرمجموعه‌های مختلفی از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نیروهای مسلح و غیره دارد تامین شود.

وی ادامه داد: تامین سرویس‌های بهداشتی صحرایی نیز باید توسط امداد و نجات تامین شود که متاسفانه از این امر طفره می‌رفتند.

وی گفت: سازمان هلال احمر و کارگروه مربوطه در دولت هر ساله مبلغی را برای تامین خدمات به سازمان امداد و نجات تخفیف می‌دهد و امسال نیز 1000 میلیارد تومان برای ارتقاء بخشی توان امدادی و نجات در حوادث در اختیار هلال احمر گذاشته است و در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور که در تاریخ 9/7/93 برگزار شد مقرر شد که سرویس‌های بهداشتی صحرایی برای استفاده در مواقع بحرانی خریداری و سایر زیرمجموعه‌های کارگروه امداد و نجات نیز در نصب و راه‌اندازی آن مشارکت کنند.

اکبر‌پور با اشاره به اینکه امسال برای خرید این تجهیزات 2 میلیارد تومان اختصاص یافته است گفت: در زلزله آذربایجان از نیروهای مسلح و هلال احمر 1500 تا 2000 سرویس بهداشتی صحرایی تامین شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: ما در 9 نقطه کشور نیاز به دپوی سرویس‌های بهداشتی صحرایی داریم که در مواقع بحرانی مانند زلزله از آن استفاده کنیم تا شاهد مشکلات عدیده در این زمینه نباشیم.

اکبر‌پور خاطرنشان کرد: هلال احمر و سازمان امداد و نجات در صورت عدم تامین سرویس‌های بهداشتی صحرایی باید در هنگام حوادث غیرمترقبه مانند زلزله و مشکلاتی که در این زمینه به وجود می‌آید پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: کارگروه‌های مختلف در شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور موظف به اجرای مصوبه‌های این شورا هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها