امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116594
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات کمیته انتخابات برزیل روز یکشنبه پس از شمارش بیش از 80درصد آرا، رسما اعلام کردند که

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات کمیته انتخابات برزیل روز یکشنبه پس از شمارش بیش از 80درصد آرا، رسما اعلام کردند که «دیلما روسف» و «آئیسیو نوس» باید در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور با یکدیگر رقابت کنند.

پیشتر هم نتایج نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در شعب اخذ ر‌أی نشان داد که «دیلما روسف» رئیس‌جمهور کنونی برزیل، توانسته بیشترین آرا را به دست آورد.

با این وجود، از آنجا که وی نصف به علاوه یک رأی را در اختیار ندارد، باید در ماه جاری میلادی با اصلی‌ترین رقیبش یعنی «آئیسیو نوس» در دور دوم انتخابات رقابت کند.

بر اساس نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته پای صندوق‌های رأی، خانم روسف توانسته 44درصد آرا را به دست آورد. در مقابل خانم نوس هم 30درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

به گزارش شبکه بی‌بی‌سی، سیستم رأی‌دهی در برزیل کاملا الکترونیکی است و به همین جهت انتظار می‌رود ظرف یک تا دو ساعت پس از پایان رأی‌گیری، نتایج قطعی اعلام شود.

در انتخابات برزیل بیش از 142 میلیون نفر برای رأی دادن، واجد شرایط هستند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار