امروز : یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 29
۰۵:۳۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1166
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 314
محمد مهدی رحیمی معاون فرهنگی موسسه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره برنامه‌های انتشارات مرکز اسناد انقلاب ...

محمد مهدی رحیمی معاون فرهنگی موسسه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره برنامه‌های انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای نمایشگاه کتاب گفت: ما علاوه بر تجدید چاپ و رساندن کتاب‌های پرمخاطبمان به نمایشگاه کتاب امسال، 10 تا 15 عنوان کتاب جدید را نیز در دست انتشار داریم.

وی افزود: سال گذشته ما در نمایشگاه کتاب هر روز یک عنوان کتاب جدید ارائه می‌کردیم که عمدتا پرفروش می‌شدند. امسال هم چنین اتفاقی در غرفه مرکز اسناد در نمایشگاه کتاب خواهد افتاد و کتاب‌های ما نه تنها در غرفه بلکه در فضای نشر با استقبال مواجه خواهد شد و سر و صدا ایجاد خواهند کرد.

رحیمی گفت: بعضی از کتاب‌های ما شامل کتاب خاطرات شخصیت‌ها می‌شوند که در میان این کتاب‌ها می‌توان به عرضه خاطرات آیت‌الله مشکینی، خاطرات آیت‌الله ابراهیم امینی امام جمعه قم و خاطرات سیدمحمد خامنه‌ای برادر بزرگتر رهبر انقلاب اشاره کرد.

معاون فرهنگی مرکز اسناد اظهار داشت: انتشار کتاب‌های ویژه انتخابات ریاست جمهوری در سال 1392 یکی دیگر از برنامه‌های مرکز اسناد انقلاب برای نمایشگاه کتاب است که می‌تواند به روشنگری و آگاهی بخشی به افکار عمومی کمک کند در این راستا کتاب‌هایی مانند «اصول‌گرایی در اندیشه امام خمینی(ره)، «سیاست خارجی دولت خاتمی بین سال‌های 1376 تا 1384»، «چارچوب قانونی رقابت سیاسی از منظر امام(ره)» و «مردم سالاری از منظر مقام معظم رهبری» به نمایشگاه کتاب می‌رسند.

رحیمی افزود: برای نمایشگاه چند کتاب هم درباره منطقه و تحولات اخیر خاورمیانه داریم که «حزب‌الله لبنان و بیداری اسلامی » که به نقش حزب الله در تحولات منطقه می‌پردازد، یکی از این کتاب‌ها است. کتاب دیگر نیز درباره عراق نوشته شده و «پایان عراق» نام دارد و به تحولات روز عراق پس از اشغال این کشور توسط آمریکا می‌پردازد.

وی همچنین انتشار مجموعه 4 جلدی پرونده‌های امنیتی اوایل انقلاب و چاپ دوم خاطرات حجت‌الاسلام و المسلمین ناطق نوری به همراه کتاب صوتی آن را از دیگر کتاب‌های مرکز اسناد برای ارائه در نمایشگاه کتاب خواند و اظهار امیدواری کرد کتاب صوتی خاطرات دیگر شخصیت‌های تراز اول کشور به زودی توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها