امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116607
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 157
یه گزارش فارس،مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت در این باره می گوید: از ابتدای سال جاری تاکنون تنها 201 ...

یه گزارش فارس،مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت در این باره می گوید: از ابتدای سال جاری تاکنون تنها 201 هزار خودرو به منظور انجام تست به مراکز مکانیزه شهر تهران مراجعه کرده اند.

ولی الله آذروش با بیان اینکه 2 میلیون و 700 هزار خودرو در سال 93 مشمول معاینه فنی هستند، اظهار می دارد: با توجه به اینکه از ابتدای سال تاکنون 201 دستگاه خودرو معاینه فنی گرفته اند و با فرض بر انجام معاینه فنی 200 دستگاه خودروی دیگر در مراکز حاشیه شهر تهران می توان گفت بیش از 2 میلیون و 300 هزار خودروی دیگر در شهر تهران تردد می کنند که مشمول معاینه فنی هستند .

وی با تاکید بر اینکه قانون گذاران در مجلس شورای اسلامی راه گریز از معاینه فنی را برای شهروندان تسهیل کرده اند ، تاکید می کند: متاسفانه در کشور ما استاندارد تولید خودرو بسیار پایین است. به طوری که به جرات می گویم هر خودروی تازه تولید شده باید یک سال پس از تولید و استفاده مورد معاینه فنی قرار گیرد. این در حالیست که با تصویب این قانون اجازه جولان دادن خودروهای بی کیفیت در شهرها به خصوص شهرهای آلوده ازجمله تهران به آسانی داده شده است .

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران تصریح می کند: در سال92تعداد خودروهایی که معاینه فنی دریافت کرده اند،537 هزار خودرو بوده است. این در حالیست که در 6 ماهه نخست سال گذشته 236 هزار خودرو مورد معاینه فنی شده اند .

آذروش ادامه می دهد: قانون گذاران در مجلس شورای اسلامی به نقش موثر معاینه فنی بر کاهش آلودگی هوا و افزایش ضریب ایمنی خودروها اجماع نظر دارند، اما اینکه چرا با گذشت 2 سال هنوز اصلاح این قانون در صحن علنی مجلس به تصویب نرسیده است تعجب همگان را برانگیخته است .

وی در ادامه به معاینه فنی موتور سیکلت ها اشاره و بیان می دارد: در 6 ماه نخست سال جاری تنها 33 دستگاه موتور سیکلت به منظور معاینه فنی به مراکز مراجعه کرده اند و این نشان از عدم توجه در حوزه الزام به معاینه فنی است .

آذروش بار دیگر بر نقش 25 درصدی انجام معاینه فنی بر کاهش آلودگی هوا تاکید کرده، می گوید: کاش قانون گذاران بر اهمیت معاینه فنی در حفظ ایمنی و کاهش آلودگی هوا اهتمام ویژه تری ورزند و به زودی از تعارفات مجلسی خارج شوند و اصلاح قانون را مصوب کنند .
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها