امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116608
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای قضایی استان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای قضایی استان خراسان رضوی در مشهد با اشاره به جایگاه رفیع قضا اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف دستگاه قضایی و شخص قاضی، فصل خصومت بین مراجعان است و این فصل خصومت اگر بخواهد بر اساس موازین دقیق قانونی و شرعی صورت پذیرد، با همه مقدمات لازمه‌اش، کار بسیار دشواری است.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: در صورتی که قانون و تقوای الهی در مراحل انجام وظیفه دستگاه قضایی رعایت شده و در نظر گرفته شود خدمتی بزرگ به مردم شریف و بزرگوار و عبادتی عظیم در محضر حق تعالی است.

وی با اشاره به جنبه‌های مختلف وظایف دستگاه قضایی افزود: امروز دستگاه قضایی با مشکلات متعددی مواجه است اما از جمله وظایفی که هم اکنون برعهده داریم انجام اقدامات آینده‌نگرانه است و تربیت نیروی کارآمد است.

وی کمبود نیروی قضایی و اداری را در کندشدن روند انجام کارها بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: تلاش زیادی برای برطرف‌کردن مشکلات موجود در حال انجام است و گام‌های بلندی در تأمین نیروی انسانی برداشته شده تا بخشی از فشارهای موجود بر قضات و کارکنان کاهش پیدا کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به حکم انتصاب دوره دوم مقام معظم رهبری و دیدار مسئولان عالی قضایی با معظم له و انتظاراتی که به دنبال آنها مطرح شده است، خاطرنشان کرد: با وجود نیروهای کارآمد، شریف و دلسوز و تلاش مضاعف با وجود مشکلات موجود انشاء‌الله در آینده شاهد تحولات مثبتی در سطح قوه قضائیه خواهیم بود.

رئیس دستگاه قضا تلاش برای سلامت دستگاه قضایی را یکی از سیاست‌های مهم قوه قضائیه دانست و افزود: در این زمینه نیز براساس ساز و کارهای موجود نظارت مؤثرتر و مستمری در زمینه حسن انجام امور صورت می‌پذیرد و انشاءالله با تشدید نظارت‌ها نخواهیم گذاشت چهره دستگاه قضایی مخدوش شود.

رئیس قوه قضائیه داشتن تقوا و توجه به اوامر و نواهی الهی را نکته‌ای دانست که باید مورد توجه همگان به‌ویژه مسئولان در دستگاه قضایی قرار گیرد تا در مسیر حق گام بردارند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با تأکید بر اجرای سیاست‌های پیشگیرانه در قوه قضائیه افزود: پیشگیری از جرم یک مسئله فراقوه‌ای است و نیازمند تلاش مضاعف درون قوه‌ای و حمایت‌های همه جانبه سایر قواست.

رئیس دستگاه قضا اظهار امیدواری کرد: با استعانت خداوند متعال و تلاش گسترده و برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم در دوره جدید منویات مقام معظم رهبری را محقق کنیم و شاهد حل بسیاری از مشکلات موجود باشیم.

انتهای پیام/70005/خ/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها