امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116613
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، « افی میشوف»، ژنرال ارتش اسرائیل  پیش بینی کرد که حجم ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، « افی میشوف»، ژنرال ارتش اسرائیل  پیش بینی کرد که حجم آتش موشک‌های نیروهای مقاومت حزب الله لبنان در نبرد بعدی بخش گسترده تری از تل‌آویو را پوشش خواهد داد.

این ژنرال ارتش اسرائیل که با شبکه 2 تلویزیون اسرائیل مصاحبه می‌کرد، پیش بینی کرد که در نبرد آینده همچنین موشک‌های بیشتری به ناحیه «گوش دان» اصابت خواهد کرد.

وی در پیش بینی خود اظهار داشت که تل‌آویو در نبرد بعدی با حزب الله بسیار بیشتر از دفعه قبل آسیب خواهد دید.

به نوشته این منبع خبری، شبیه چنین پیش‌بینی‌هایی طی هفته‌های گذشته نیز از سوی مقام‌های ارشد ارتش اسرائیل بیان شده بود.

تایمز اسرائیل در ادامه نوشت: زرادخانه موشکی حزب‌الله لبنان با یکصد هزار فروند موشک  10 مرتبه قدرت بیشتری از حماس دارد. این در حالی است که زرادخانه حماس 5000 فروند موشک و راکت در اختیار دارد.

بنابر این گزارش، زرادخانه موشکی حزب الله در داخل لبنان و مناطق عمیق گسترده شده‌اند و دارای کلاهک جنگی 1 تن به بالا و مجهز به سامانه هدایت شونده هستند.

سرهنگ «دان گلد فوس»، فرمانده هنگ« 79 حیرام» در سخنانی قابل توجه تاکید کرد که سامانه گنبد آهنین اسراییل قادر نیست در آینده از پس چنین تنوع موشکی حزب‌الله و حماس برآید.

بنی گانتز، رییس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز جمعه گذشته در مصاحبه با روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارانوت» اذعان داشت که حزب‌الله لبنان خطرناک‌تر از حماس است.

وی در این باره گفت: «تهدید علیه شهروندان اسرائیلی از جانب لبنان شدیدتر از غزه است.»

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار