امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116624
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، در ادامه لبیک به ندای مرجعیت عالی دینی عراق مبنی بر جهاد کفایی و مبارزه با گروه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، در ادامه لبیک به ندای مرجعیت عالی دینی عراق مبنی بر جهاد کفایی و مبارزه با گروه تروریستی تکفیری «داعش» اهالی منطقه «تلعفر» کربلای معلی گردان «امام حسین»(ع) راتشکیل دادند.

«هیثم الزیدی»، فرمانده تیپ «العباس» در این خصوص توضیح داد که اولین گردان از لشکر نیروهای داوطلب «امام حسین»(ع) متشکل از اهالی کوی تلعفر آموزش‌های نظامی خود را به پایان رسانده و آماده پیوستن به ارتش عراق در مناطق مورد نیاز برای مبارزه با داعش هستند.

الزیدی که با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد سخن می‌گفت، افزود: لشکر نیروهای داوطلب «امام حسین»(ع) یکی از لشکرهای وابسته به تیپ العباس است که ارتش و نیروهای مسلح عراق را در مبارزه با داعش یاری خواهد کرد و وابسته به دبیرخانه دفتر نخست وزیری عراق است.

وی هدف از تشکیل این لشکر را آزادسازی مناطق تصرف شده توسط تروریست‌های تکفیری از جمله داعش دانست و توضیح داد که 2 هزار و 500 رزمنده داوطلب تحت فرماندهی ستاد عملیات فرات مرکزی هستند که در سراسر مرزهای استان کربلا مستقر شده‌اند.

الزیدی افزود: این نیروهای داوطلب وظایف دیگری نیز دارند که مهمترین آنها حمایت و دفاع از شهر «آمرلی» و ارسال نیروی کمکی به این شهر و تامین کمک‌های لجستیکی و نظامی نیروهای مستقر در این شهر است.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار