امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116626
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل فارس، به نقل از روزنامه «تلگراف»، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان روز گذشته (شنبه) از فرماندهان امنیتی و نظامی خواست تا ...

به گزارش گروه بین‌الملل فارس، به نقل از روزنامه «تلگراف»، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان روز گذشته (شنبه) از فرماندهان امنیتی و نظامی خواست تا هرآنچه می‌توانند برای نابودی گروه تروریستی مسئول قتل «آلن هنینگ» و سه غربی دیگر که توسط داعش سر بریده شده‌اند انجام دهند.

آقای کامرون در نشستی که در چکرز برگزار شده بود خطاب به خبرگزاری ها به تلاش‌های مستمر برای پیگیری «جان جهادی» تاکید کرد. «جان جهادی» نامیست که به عضو بریتانیایی داعش که در هر چهار ویدیوی منتشره شده از سر بریدن غربی‌ها ظاهر شده، داده شده است.

بنا بر گزارش‌ها، نخست وزیر انگلیس از سر «جان ساورز» رییس کنونی «ام‌آی6»، همتایش در «ام‌آی5»، «اندرو پارکر» و «یان لوبان» رییس دفتر ارتباطات دولتی بریتانیا (GCHQ سرویس پایش داده انگلیس) خواسته است «اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات که می‌توانیم را گردآوری کرده‌ایم.»

ساورز رییس کنونی «ام‌آی‌6» است که در اواخر همین ماه سمتش را به «آلن یانگر» واگذار خواهد کرد(اینجا).

در ماه ژوئن ایالات متحده، با هدف آزادسازی گروگان‌های غربی از دست داعش، حمله نافرجامی به سوریه داشت. چهار تن از این گروگان‌ها تا به امروز توسط داعش سر بریده شده‌اند و پیام خشن ویدیویی آنها انزجار عمومی را برانگیخته است.

آلن هنینگ، راننده تاکسی در لندن که برای کمک‌های بشردوستانه به سوریه رفته بود و به اسارت داعش درآمد، تازه‌ترین نمونه از این خشونت‌ها بود. نفر بعدی در فهرست اعلام شده گروه تروریستی داعش، یک تبعه آمریکایی است که «پیتر کسیگ» نام دارد.

در طول بیش از سه سالی که از آغاز بحران در سوریه می‌گذرد، انگلیس اصلی‌ترین حامی اروپایی گروه‌های مسلح فعال در سوریه بوده است. لندن تاکنون چند دور میزبان نشست‌های موسوم به «دوستان سوریه» بوده و میلیون‌ها پوند برای تقویت مخالفان هزینه کرده است. با این حال قدرت گرفتن داعش و حضور پرشمار اتباع غربی در این گروه موجب شده تا کشورهای اروپایی و آمریکا از بازگشت اتباع خود، اظهار نگرانی کنند. لغو تابعیت و بازداشت در فرودگاه، از جمله اقداماتی است که وزارت کشور انگلیس برای رویارویی با خطر بازگشت افراط‌گرایان در دستور کار قرار داده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها