امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116630
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات‌هایی که چند روزی است، آن را در شهر حلب آغاز ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات‌هایی که چند روزی است، آن را در شهر حلب آغاز کرده‌اند، حلقه محاصره گروه‌های مسلح در این شهر را پس از آزادسازی و در دست گرفتن مناطقی در ریف شمالی حلب تنگ‌تر کردند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که یگان‌های ارتش سوریه امروز یک‌شنبه عملیات خود در منطقه حندرات را با هدف آزادسازی اردوگاه حندرات ادامه دادند که این امر محاصره گروه‌های مسلح مستقر در شهر حلب را بیش از پیش تنگ خواهد کرد.

این منبع میدانی سوری ادامه داد: هم اکنون هدف اصلی عملیات‌های ارتش سوریه در حلب اردوگاه آوارگان فلسطینی حندرات است که ارتش درحال پیشروی به سمت آن است.

منبع مذکور افزود: آزادسازی رستوان «کاستلو» نیز از دیگر هدف‌های مهم ارتش سوریه است که در صورت آزادسازی و در دست گرفتن کنترل آن ارتباط گروه‌های مسلح مستقر در حلب با گروه‌های فعال در ریف حلب به طور کامل قطع خواهد شد و از این حیث رستوران کاستلو به این جهت که در شمال حلب قرار دارد و تنها 4 کیلومتر با اردوگاه حندرات فاصله ندارد، آزادسازی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما درباره منطقه حندرات در حلب باید گفت که این منطقه بدلیل اینکه روی تپه‌ای قرار دارد که مشرف به راه‌های منتهی به شهر حلب از محور شمالی است، تسلط هریک از طرف‌های درگیر بر آن از اهمیت بسیاری برخوردار است و معادله میدانی حاکم بر این منطقه را به سود ارتش سوریه تغییر خواهد داد.

این منبع میدانی سوری تاکید کرد که اکنون استراتژی ارتش سوریه محاصره کامل گروه‌های مسلح درداخل شهر حلب و پیاده کردن تاکتیک جنگ فرسایشی روی آنهاست تا از یک سو قدرت و توان این گروه‌ها را تحلیل ببرد و از سوی دیگر آنها را به سمت امضای توافقنامه‌های آشتی ملی بیش از پیش سوق دهد.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها