امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116631
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، بیش از یک میلیون سوری در پی ناآرامی‌های اخیر به ترکیه رفته‌اند ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل»، بیش از یک میلیون سوری در پی ناآرامی‌های اخیر به ترکیه رفته‌اند بیشتر این افراد در اردوگاه‌های آوارگان منتظر بازگشت به وطن خود هستند و شماری هم امیدوارند که در ترکیه محلی برای زندگی بیابند. گروهی از آنها هم می‌خواهند تا از راه ترکیه و کشورهای بالکان به اروپای غربی بروند.

روزنامه آلمانی «بیلد» با استفاده از اطلاعاتی که از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا به دست آورده است در این مورد نوشت که داعش قصد دارد از این موضوع به نفع خود استفاده کند. فرماندهان داعش  قصد دارند  در میان این آفراد و با استفاده از گذرنامه جعلی از مرز ترکیه به غرب اروپا بروند تا عملیات انتحاری را آموزش دهند و آلمان یکی از مقاصد آنهاست.

سرویس‌‌های اطلاعاتی با استفاده از کشف رمز ارتباطات سران داعش متوجه شده اند که این افراد برای ورود به اروپا به دلیل کنترل‌های دقیقی که در فرودگاه‌ها وجود دارد از خطوط هوایی استفاده نمی‌کنند.

بنابر اعلام این روزنامه مقامات آلمانی از چنین تصمیمی آگاه بوده‌اند، اما از برنامه تروریست‌ها برای بمب‌گذاری یا خرابکاری احتمالی هیچ اطلاعی ندارند.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها