امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116634
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «نایجل فاراژ» رهبر حزب استقلال انگلستان (یوکیپ) که مخالف جدی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «رویترز»، «نایجل فاراژ» رهبر حزب استقلال انگلستان (یوکیپ) که مخالف جدی حضور این کشور در اتحادیه اروپا است، در نشست سیاسی روز گذشته (شنبه) پیش‌بینی کرد که اختلاف میان فقیر و غنی، پول واحد و رویای «ایالات متحده اروپا» را به باد دهد.
فاراژ که در سوییس برای اعضای گروه «اقدام برای سوییس مستقل» موسوم به «آیونز» سخنرانی با عنوان «یوروی محکوم به فنا» ایراد می‌کرد، گفت:‌ «من در اروپایی زندگی می‌کنم که به واسطه یورو به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش شمالی به طور منطقی اوضاع خوبی دارد، در حالی که فقر به بخش جنوبی تحمیل شده است».اختلاف اندک محافظه‌کاران با حزب‌ کارگر در تازه‌ترین نظرسنجی‌ در انگلیس

اختلاف مجدد در کابینه ائتلافی انگلیس بر سر لایحه جاسوسی از شهروندان

«ترزا می»، «مارگارت تاچر» شماره 2 انگلیسی‌هافاراژ در ادامه افزود: «اینکه ایالات متحده اروپا تشکیل نخواهد شد امری اجتناب‌ناپذیر است، اینکه کشورها حوزه یورو را ترک کنند امری اجتناب‌ناپذیر است، اینکه کشورها، اتحادیه اروپا را ترک کنند امری اجتناب‌ناپذیر است.»
گروه آیونز متحد «اس‌وی‌پی» حزب مردمی سوییس و بزرگترین حزب سیاسی این کشور است. سیاست‌های حزبی‌ اس‌وی‌پی بر مبنای مخالفت با پیوستن سوییس به اتحادیه اروپا بنیان نهاده شده است.
در اوایل سال جاری، رای‌دهندگان سوییسی طرح اس‌وی‌پی برای بازتعریف سهمیه مهاجران از اتحادیه اروپا را تایید کردند. این حرکت توافق دوجانبه سوییس با اتحادیه اروپا را که یکی از مفاد کلیدی آن حرکت آزادنه نیروی کار بود به مخاطره انداخته است.
فاراژ، که حزب متبوعش با حمله به بروکراسی اروپایی و سیل مهاجرت از شرق اروپا، سهم رای محافظه‌کاران را به سمت خود کشید، خواسته «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان در راستای محدود کردن مهاجرت در داخل اتحادیه اروپا را «عوام‌فریبی بی‌شرمانه» خواند.
در نظرسنجی اخیر موسسه افکارسنجی «یوگاو»، 14% از افراد شرکت کننده اعلام کردند که در انتخابات سال آینده به یوکیپ رای خواهند داد.
نایجل فاراژ رهبر یوکیپ، استدلال مشابهی در برخورد با طرح پیش-انتخاباتی اخیر کامرون درباره «دادگاه اروپایی حقوق بشر» به کار برد. کامرون روز جمعه گفته بود از دادگاه اروپایی حقوق بشر خارج می‌شود مگر اینکه پارلمان بریتانیا حرف آخر را در احکام صادر شده بزند. فاراژ در حاشیه نشست سوییس به رویترز گفت: «تنها راهی که بتوان گفت دادگاه اروپایی حقوق بشر نمیتواند حکم خود را جایگزین کند، ترک عضویت در اتحادیه اروپاست».
یوکیپ، خواستار خروج فوری انگلستان از اتحادیه اروپا و پایان یافتن سیاست مهاجرتی کامرون موسوم به «درهای باز» است. این حزب هیچ کرسی در پارلمان انگلستان ندارد، ولی 24 کرسی از 73 جایگاه بریتانیا در پارلمان اروپا را در اختیار دارد.
یوکیپ معتقد است انگلستان، خارج از اتحادیه اروپا، دموکراتیک‌تر و مرفه‌تر خواهد بود.
سیاست مهاجرتی درهای باز با مخالفت بسیار از سوی هم‌حزبی‌های کامرون نیز مواجه شده است. مخالفت‌هایی که به پیوستن اعضای این حزب به یوکیپ برای محافظه‌کارها دردسرهای بسیار درست کرده و موقعیت آنها در انتخابات پیش رو در ماه می سال آتی را به چالش کشیده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها