امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116641
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه العالم، حکومت «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین نه تنها بر خلاف وعده‌های ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه العالم، حکومت «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین نه تنها بر خلاف وعده‌های داده شده مبنی بر بازسازی مساجد تخریب شده در طول دوره حالت فوق العاده اهمال می‌کند و سعی در تغییر مکان بعضی از آنها دارد، بلکه در تلاش برای تخریب دیگر مساجد در این کشور برآمده است.

سایت جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین نوشت که نیروهای رژیم بحرین اطراف مسجد تاریخی البربغی را بعد از تخریب، با سیم خاردار محصور کرده‌اند تا نمازگزاران نتوانند در آن نماز بخوانند.

پیش از این نیز نیروهای امنیتی چند تن از نمازگزاران را در ویرانه‌های مسجد بازداشت کرده بودند.

مساجد ویران شده اهمیت زیادی در نزد شهروندان بحرینی دارد زیرا مردم ادای فریضه نماز در ویرانی های این مساجد را موجب زنده ماندن جنبش مسالمت آمیز خویش و پافشاری برخواسته‌های برحق خویش می‌دانند. این کار از نظر آنها، مبارزه با اقدامات رژیم آل خلیفه است که می‌خواهد مساجد را به عنوان نشانه تاریخ ریشه دار بحرین از بین ببرد.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی اللولوه اعلام کرد: بلدوزرهای رژیم آل خلیفه با حمله به مسجد «الفسله» در غرب منطقه عالی که قدمت آن به بیش از یک قرن می‌رسد، آن را تخریب کرده و قصد دارند زمین آن و اراضی موقوفه متعلق به مسجد را در طرح مسکونی «سلماباد» استفاده کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها