امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116642
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل رادیو صدای آمریکا، پلیس مکزیک از پیدا شدن جسد سوخته 20 نفر در یک گور دسته‌جمعی در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل رادیو صدای آمریکا، پلیس مکزیک از پیدا شدن جسد سوخته 20 نفر در یک گور دسته‌جمعی در شهر «ایگوآلا» در ایالت ناآرام «گوئررو» خبر داد. این ایالت در هفته‌های اخیر صحنه رویارویی خشن پلیس و دانشجویان بوده است.

درگیری‌ها از روز پنج‌شنبه دو هفته قبل و در پی برگزاری راهپیمایی برای بزرگداشت یاد دانشجویان کشته شده در اعتراضات سال 1968 آغاز شد؛ در آن سال دانشجویان مکزیکی که خواستار افزایش آزادی‌های اجتماعی بودند، درگیری های خونینی با نیروهای امنیتی مکزیک داشتند.

امروز (یکشنبه) پلیس مکزیک از پیدا شدن یک گور دسته‌جمعی با 20 جسد سوخته خبر داد، اجسادی که با توجه به مفقود شدن 40 دانشجو در درگیری های اخیر به نظر می‌رسد متعلق به همین معترضان باشد.

«توماس زرون» رئیس اداره فدرال بازرسی مکزیک گفته که یک گروه از بازرسان به همراه مقامات قضایی در محل پیدا شدن اجساد حضور پیدا کرده‌اند؛ «زرون» افزود: «دولت مکزیک اجازه نخواهد داد که این حادثه بدون تنبیه باقی بماند».

هفته گذشته رسانه‌های مکزیک خبر دادند که 20 پلیس پس از رویارویی خشن نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان با حکم سازمان‌های نظارتی بازداشت شدند. دولت همچنین می‌گوید که برای بررسی اوضاع مناطق ناآرام، اعضای کمیسیون حقوق بشر ملی را به منطقه اعزام کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها