امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116647
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
«عبد القادر عزوز»، از مشاوران دولت سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق گفت: دولت ترکیه با دخالت زمینی در سوریه به ...

«عبد القادر عزوز»، از مشاوران دولت سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق گفت: دولت ترکیه با دخالت زمینی در سوریه به بهانه عضویت در ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا تلاش دارد، وارد منطقه عین العرب یا همان کوبانی در ریف شمالی استان حلب شود تا به این طریق زمینه دستیابی خویش به شهر حلب را فراهم کند.

عزوز با بیان اینکه هدف اصلی آنکارا تصرف شهر حلب و ملحق کردن آن به خاک ترکیه است، افزود: دومین هدف ترکیه از اقدام نظامی زمینی علیه سوریه تشکیل منطقه‌ای حائل در خاک سوریه جهت حمایت از گروه‌های مسلح تروریستی برای ادامه جنایاتشان علیه مردم و دولت سوریه و اجرای خواسته‌های آمریکاست.

این مشاور دولت سوریه ادامه داد: نقش ترکیه در سوریه بسیار ناپاک و ناشایست بود، به ویژه آنکه دولت اردوغان از ابتدای بحران سوریه از تقدیم هرگونه کمکی به گروه‌های مسلح تروریستی و تلاش برای نابودی دولت و کشور سوریه و زیر ساخت‌های بنایی آن دریغ نکرده است.

وی اظهار داشت: ترکیه از دخالت در منطقه عین العرب تلاش دارد، اهداف سیاسی مورد نظر خود در مناطق کردنشین را محقق کند، به گونه‌ای که با دیدگاه و نگرش دولت ترکیه به کُردها مطابقت و همخوانی داشته باشد.

عزوز در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر آمریکا تلاش دارد، منافع ترک‌ها در منطقه را تامین کند، چرا این کار را با منضم کردن این کشور به اتحادیه اروپا انجام نمی‌دهد، بنابراین می‌توان گفت که دولت آمریکا تلاش دارد، ترکیه را بیش از پیش درگیر بحران سوریه کند.

این مشاور دولت سوریه خاطر نشان کرد: موافقت دولت ترکیه جهت دخالت زمینی در سوریه شاید با این هدف صورت گرفت تا آنکارا واکنش دمشق و هم پیمانانش و نوع این واکنش را بیازماید تا در مقابل محاسبه کند که آیا توان مقابله با این واکنش را خواهد داشت یا خیر.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها