امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116649
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز کامی» مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) روز یکشنبه مدعی شد که گروه‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جیمز کامی» مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) روز یکشنبه مدعی شد که گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده به دنبال انجام عملیات تروریستی در خاک آمریکا بوده‌اند و ممکن است هنوز نیز در حال برنامه‌ریزی برای این کار باشند.
آقای کامی که در برنامه 60 دقیقه شبکه «سی‌بی‌اس» صحبت می‌کرد، در این رابطه گفت گروه‌های تروریستی «در حال تلاش برای حمله به ایالات متحده یا متحدان ما بوده‌اند و ممکن است همچنان نیز باشند. آن‌ها دنبال آن هستند که خیلی زود این کار را انجام دهند».
وی افزود: «من نمی‌توانم اینجا بنشینم و به شما بگویم که آیا آن‌ها برای فردا یا سه هفته دیگر یا سه ماه آینده، برنامه دارند. برداشت ما این است که آن‌ها در تصمیم خود جدی هستند و قصد دارند دست به اقدامات تخریبی بزنند. به همین جهت ما باید طوری رفتار کنیم که گویی قرار است این اتفاق فردا رخ دهد».
گروه تروریستی داعش که ماه‌هاست مناطقی در شمال عراق را به تصرف خود درآورده، از دو ماه قبل اقدام به اعدام گروگان‌های غربی و انتشار فیلم قتل آن‌ها کرده است. مقامات آمریکایی در پی این حوادثه مدعی شده‌اند که داعش و دیگر گروه‌های تروریستی قصد انجام اقدامات خرابکارانه در آمریکا یا کشورهای اروپایی را دارند. واشنگتن به همین بهانه در عراق و اخیرا در سوریه دست به اقدام نظامی زده است.
مدیر اف‌بی‌آی که در اولین مصاحبه تلویزیونی خود پس از فعالیت یک ساله در این سمت، صحبت می‌کرد، همچنین گفت بر اساس برآوردهای سازمان متبوعش حدود دوجین آمریکایی در کنار تروریست‌های فعال در سوریه و عراق می‌جنگند. وی تصریح کرد که هویت این افراد به طور کامل شناسایی شده و آن‌ها در صورت بازگشت به آمریکا، به دقت تحت نظر قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها