امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11666
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۲۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، این متخصصان می گویند انتقام گیری های شخصی شرکت های خصوصی تلاش های آمریکا برای ارتقای استانداردهای جهان سایبر و ...

به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، این متخصصان می گویند انتقام گیری های شخصی شرکت های خصوصی تلاش های آمریکا برای ارتقای استانداردهای جهان سایبر و وضع هنجارهایی برای مقابله با این وضعیت را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی آمریکا با تهیه گزارشی در این زمینه تصریح کرده که مقابله انفرادی شرکت های تجاری با حملات سایبری ایده بسیار بدی است و به منافع ملی آمریکا آسیب می زند.

در یک سال اخیر بسیاری از شرکت های تجاری و نهادهای دولتی آمریکا مورد حملات سایبری گسترده قرار گرفته و اطلاعات ارزشمندی از آنها سرقت شده است.

کاخ سفید و شرکت های خصوصی دولت چین را در این زمینه مسئول دانسته اند.

در مقابل، برخی کارشناسان و مدیران شرکت های خصوصی معتقدند که روش های فعلی موجب کاهش حملات سایبری نشده و با توجه به ضعف هایی که در این زمینه وجود دارد، شرکت های آمریکایی باید اجازه یابند تا خود با حملات یاد شده مقابله کنند.

با توجه به گسترش دامنه حملات هکری و سایبری در جهان تلاش برای وضع قوانین بین المللی در این زمینه افزایش یافته است.

نکته جالب اینکه اگر چه آمریکا دیگر کشورها را به حملات سایبری بر علیه خود متهم می کند، اما دولت این کشور و رژیم صهیونیستی به صراحت از حملات سایبری بر علیه تاسیسات هسته ای صلح امیز ایران و همین طور موسسات دولتی و خصوصی در ایران حمایت کرده اند.
انتهای پیام/ک
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها