امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 116680
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی به بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان پیام داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی به بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان پیام داد.

ابتدای این پیام آمده است: روشنای امیدبخش صحنه‌ تئاتر، در نوبت و گستره‌‌ کودک و نوجوان، شور و طراوتی تازه می‌گیرد؛ چرا که هر چند تئاتر هدف نیست، اما بی‌تردید محملی توانمند و فرصتی ناب و تأثیرگذار است برای روایت و واسپاری غیرمستقیم، عمیق و ماندگار ارزش‌ها و آیین‌های برآمده از فرهنگ ایران اسلامی، بر خودآگاه تماشا و ضمیر ناخودآگاه کودکان و نوجوانان نجیبی که فردا را بر پایه‌های مواریث و داشته‌های امروز ما می‌سازند. به این اتکاء، می‌توان جشنواره‌‌ تئاتر کودک و نوجوان را تأثیرگذارترین و بنیادی‌ترین جشنواره‌‌ هنری این خاک اندیشه‌مدار و ارزش‌محور دانست.

طاهری در پیام خود ادامه می‌دهد: از این روست که این جانب فروتنانه خواستار آن‌ست که «تأمل، هوشمندی و مسئولیت‌پذیری در نگارش، تدوین، تولید و اجرا»، نقشی پررنگ‌تر و نگاهی جدی‌تر در صحنه‌های تئاتر کودک و نوجوان بپذیرد و این مهم، نکته‌ای‌ست که در پیوست و سایه‌سار مؤلفه‌های این جشنواره، مبنی بر توجه ویژه و خلاقانه به طرح مضامین تربیتی کودک و نوجوان، پیشنهاد می‌شود.

این پیام می‌افزاید: و اما با سپاس صمیمانه از تمامی تلاش‌های به هم پیوسته برای شکوهمندی و کمال این رویداد، با اتکال به لطف خداوند، بر این موضع امیدوارانه تأکید می‌کنم که اگر با باوری پویا و گسترده، پنجره‌های ظریف تئاتر کودک و نوجوان را به ظرافت‌های بی‌بدیل صحنه‌‌ آموزه‌های معنوی و اخلاقی حاضر در متن فرهنگ و ادب این سرزمین و سیره‌ معصومین (ع) بگشاییم؛ آفتاب سعادت و آزادگی، سربلندتر و بی‌دریغ‌تر از همیشه، به فردای خاک ما خواهد تابید.

بر اساس این گزارش، بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 15 تا 21 مهر ماه با حضور گروه‌های شرکت کننده ایرانی و خارجی در شهر همدان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار